صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / نقش روانشناسان در ارتقای سلامت معنوی جامعه

نقش روانشناسان در ارتقای سلامت معنوی جامعه

رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تبریک روز جهانی روانشناس(۹ اردیبهشت ماه)، نقش روانشناسان در ارتقای سلامت معنوی جامعه را مهم خواند.

روانشناسی بالینی

به گزارش کسب و کار نیوز و بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، همزمان با روز جهانی روانشناس محمدرضا غفارزاده رزاقی ضمن تبریک این روز به تمامی روانشناسان گفت: سلامت معنوی یکی از ابعاد بسیار مهم سلامت است و امروزه آنچه که با روح و روان، اعتقادات و اخلاقیات انسان‌ها سر و کار دارد، نقش بسیار مهمی در سلامت روان افراد دارد.

به گفته وی، روانشناسان نقش بی بدیلی در این ارتباط دارند و چنانچه مبتنی بر اعتقاد، باور عمیق و دلسوزی برای سلامت کامل انسان‌ها باشد، بطور معجزه آسا می‌تواند در تامین سلامت افراد عمل کند.

ارایه بیش از ۳۴۴۰۰۰ خدمت توسط گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت

رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت امور بهداشتی با اشاره به ارایه بیش از ۳۴۴ هزار خدمت توسط این گروه در سال گذشته، گفت: در سال گذشته با تلاش کارشناسان سلامت روان و رفتار این معاونت  ۳۴۴۱۰۲ خدمت به ۱۰۴۳۰۰ نفر ارائه شد.

وی خاطرنشان کرد: این خدمات شامل آموزش درخصوص اختلالات روانپزشکی، آموزش چهره به چهره مهارت‌های زندگی، فرزند پروری، اعتیاد و سلامت اجتماعی بود.

آموزش مهارت‌های زندگی به بیش از ۹۵۰۰۰ نفر

غفارزاده با اشاره به اهمیت آموزش مهارت‌های زندگی در سلامت جامعه اظهار داشت: کارشناسان این گروه کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی را با حضور بیش از ۹۵۰۰۰ نفر برگزار کرده و آموزش‌های لازم درخصوص مدیریت خشم، مدیریت استرس، ارتباط موثر، خود آگاهی و… را به شرکت کنندگان ارایه دادند.

آموزش مهارت فرزندپروری به بیش از ۷۸۰۰۰ نفر

رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت امور بهداشتی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص آموزش مهارت فرزندپروری گفت: کارشناسان گروه به بیش از ۷۸۰۰۰ نفر از مراجعان آموزش‌هایی در مورد تقویت رفتار کودک، مشکلات رفتاری کودکان، شناخت موقعیت دشوار و… ارائه کردند.

غفارزاده رزاقی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات همکاران این حوزه در راستای ارتقای سطح سلامت روانی، اجتماعی افراد جامعه اظهار داشت: امیدوارم با استعانت از خداوند متعال به عنوان سربازان عرصه سلامت روان بتوانیم نقش پر رنگی در تامین سلامتی مردم و گروه‌های هدف ایفا کرده و با ارتقای شاخص‌های این حوزه، گامی بلند در تحقق آرمان‌های حوزه سلامت روان این مرز و بوم برداریم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

با گل گاوزبان عملکرد کلیه تان را تقویت کنید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سیناپرس، گل گاو زبان با نام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *