صفحه اصلی / ورزشی / توپ و تور / سرانجام یوروهای بلوکه شده بسکتبال چه شد؟

سرانجام یوروهای بلوکه شده بسکتبال چه شد؟

فدراسیون جهانی بسکتبال پس از برگزاری چند مرحله از رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ چین از درآمدهای تبلیغاتی و حمایتی خود به فدراسیون‌های ملی مبالغی را پرداخت کرده است اما، فعلاً وضعیت ۲۰ هزار یوروی فدراسیون ایران مشخص نیست.

بازی تیم ملی بسکتبال ایران و ژاپن

به گزارش کسب و کار نیوز، در مورد این موضوع توضیح داد: فدراسیون جهانی سال گذشته به ما گفت برای تیم‌هایی که در جام جهانی شرکت می‌کنند ۲۰ هزار یورو می‌دهیم و این مبالغ را تا آخر ماه جولای پرداخت می‌کنیم که آن موقع سوئیفت ما بسته نشده بود و ما هم حساب ارزی خود را به فدراسیون جهانی دادیم که از طریق همین حساب پول مورد نظر برای فدراسیون ایران پرداخت شود که این‌طور نشد. البته ما پیگیری کردیم که این مبلغ را به هر روشی که می‌شود پرداخت کنند اما، تا الان این مبلغ پرداخت نشده است. ما سعی می‌کنیم به هر شکلی که ممکن است این پول را دریافت کنیم. علی رغم مکاتباتی که با فدراسیون جهانی داشتیم فیبا معتقد است که این مبلغ باید مستقیماً به حساب بانکی ایران ریخته شود که به دلیل تحریم‌ها امکان پذیر نیست. حساب ما هم تا قبل از تحریم‌ها باز بود و مشکلی وجود نداشت اما متأسفانه بعد از این اتفاق قرار شد پول را پرداخت کنند که الآن به دلیل تحریم‌ها به مشکل خورده‌ایم.

او ادامه داد: قبل از این تحریم‌ها ما حتی طلب ۱۴ هزار یورویی از آقای “باوئرمن” را هم از طریق حساب ارزی خود دریافت کردیم اما متأسفانه الان با تحریم‌ها مواجه شده‌ایم که مشکل ساز شده است. الان هم با فدراسیون جهانی در حال مکاتبه هستیم تا پول را به هر طریقی که ممکن است دریافت کنیم اما FIBA مصر است که باید به حساب بانکی فدراسیون این مبلغ را بریزد چون نمی‌تواند به صورت نقدی آن را پرداخت کند. به هر حال مشکلات تحریم‌ها اجتناب ناپذیر هستند و ما سعی می‌کنیم با هر شیوه‌ای که ممکن باشد ۲۰ هزار یورو را دریافت کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود او این ۲۰ هزار یورو را از طریق حساب شخصی یکی از از دوستانش دریافت کرده است، اظهار کرد: نه به هیچ عنوان این‌طور نیست. هر کسی یک فکری می‌کند اما درست نیست. با این حال اگر بتوانیم از طریق شرکت‌ها و صرافی‌های خاصی که قانونی باشند این مبلغ را دریافت کنیم، اقدام می‌کنیم اما اینکه شخص خاصی مد نظر ما باشد این‌طور نیست. الآن نیز به بانک ملی گفته‌ایم هر طور که امکان دارد این مبلغ را برای ما بگیرند اما فدراسیون جهانی می‌گوید باید این مبلغ را به حساب بانکی فدراسیون واریز کند و تا کنون این اتفاق رخ نداده است.

او در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود پس از مرحله دوم انتخابی‌های جام جهانی هم نامه‌ای تحت عنوان پرداخت مبلغ ۳۰ هزار یوروی از سوی فیبا به فدراسیون ایران ارسال شده است، گفت: خیر این گونه نبوده است. به ۳۲ تیمی که برای جام جهانی انتخاب می‌شوند مبلغی کمکی را پرداخت می‌کنند که ما هم فرم‌های لازم برای این موضوع را پر کرده‌ایم و از طریق کمیته المپیک به کمیته بین‌المللی المپیک فرستاده‌ایم تا از این پاداشی که در نظر گرفته شده استفاده کنیم. الان این موضوع در حال طی کردن مراحل اداری است و ما هم دنبال این هستیم که حتی بیشتر از ۳۰ هزار یورو دریافت کنیم هم بگیریم اما، فعلاً در حد پیشنهاد است که در حال انجام دادن رایزنی‌های آن هستیم.

طباطبایی در خصوص بازی‌های تدارکاتی برای تیم ملی نیز گفت: خوشبختانه در این مسئله به موقع عمل کرده و در تورنمنت‌های با کیفتی شرکت کرده‌ایم. ما مرداد ماه پشت سر هم تورنمنت پرتغال و روسیه را در پیش داریم که اکثراً هم کشورهای اروپایی در آن‌ها حضور دارند و پس از آن هم در تورنمنت یونان شرکت می‌کنیم. پس از این مسابقات ملی‌پوشان مدت زمانی را استراحت می‌کنند و سپس برای حضور در تورنمنت پیک عازم چین می‌شوند. همچنین رایزنی کرده‌ایم تا این رقابت‌ها به گونه‌ای برگزار شود که به جام جهانی وصل شود تا ملی‌پوشان به ایران برنگردند و مستقیماً از آنجا برای بازی نخست عازم گوانگ‌ژو شوند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

بسکتبال

لغو دو بازی از هفته پنجم لیگ برتر بسکتبال

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, طبق اعلام فدراسیون بسکتبال، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *