صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / دیدار اعضای کمیسیون اصل نود با قاضی پرونده سقوط هواپیمای تهران – یاسوج

دیدار اعضای کمیسیون اصل نود با قاضی پرونده سقوط هواپیمای تهران – یاسوج

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست اعضای این کمیسیون با قاضی پرونده سقوط هواپیمای تهران یاسوج ابراز امیدواری کرد که نهایتاً خروجی این پرونده در دستگاه قضائی و کمیسیون اصل نود عادلانه و در راستای کاهش سوانح هوایی باشد.

دومین روز جست و جوی هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج

بهرام پارسایی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس امروز (دوشنبه) با قاضی پرونده سقوط هواپیمای تهران یاسوج نشستی داشتند. در ابتدا این پرونده در یکی از شعبات دادگستری اصفهان مطرح بود اما به دلایل متعدد به تهران منتقل شد و در حال حاضر در یکی از شعبات قضائی در جریان است. کمیسیون هم مفصلاً کار کارشناسی روی آن انجام داده و پیرو جلسات متعددی که در کمیسیون با حضور مسئولین ذیربط داشتیم این ملاقات نیز انجام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه نتیجه گزارش علاوه بر قرائت در صحن، به دستگاه قضائی نیز ارجاع می‌شود این دیدار صورت گرفت که امیدواریم به افزایش دقت گزارش و هم افزایی در پرونده بینجامد. همچنین امیدواریم روند رسیدگی به پرونده در قوه قضائیه و کمیسیون اصل ۹۰ منتج به نتایج عادلانه و کارشناسی شود و این پرونده به دور از حب و بغض و ایرادهای موجود به نتیجه برسد و باعث شود میانگین سوانح هوایی کشور قدری کاهش یابد.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: خوشبختانه روند رسیدگی به این پرونده نتایج خوبی را به دنبال داشته؛ دلایل سقوط، مقصرین و نحوه پرداخت دیه از مواردی است که در پرونده مطرح است. البته شرکت بیمه پول دیه این افراد را به حساب دادگستری واریز کرده و بخشی از آن پرداخت شده و جای نگرانی درباره آن وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در پایان با بیان اینکه کمیسیون راهکارهایی برای کاهش سوانح هوایی ارائه خواهد کرد، گفت: از نکاتی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت این بود که کمیته بررسی سانحه تا صدور حکم نهایی توسط قوه قضائیه و ارائه گزارش کمیسیون اصل ۹۰ نسبت به ارائه گزارش اقدام نکنند چرا که این امر می‌تواند تبعاتی را برای صنعت هوایی کشور به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

اسامی نامزدهای ائتلاف پایان ماجرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *