صفحه اصلی / استان ها / مازندران / خسارت ۵۶ میلیاردی سیل به شبکه‌های آبرسانی مازندران

خسارت ۵۶ میلیاردی سیل به شبکه‌های آبرسانی مازندران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: سیل به شبکه های شهری و روستایی مازندران ۵۶ میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

طغیان رودخانه «تجن» - مازندران

به گزارش کسب و کار نیوز، مجید عبدالهی امروز در نشستی با خبرنگاران، میزان خسارات سیل به شبکه‌های شهری و روستایی را ۵۶ میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: از این میان، ۲۹ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان شبکه های روستایی و ۲۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیارد تومان شبکه های شهری خسارت دیدند.

وی با اشاره به این‌که در سیل اخیر ۵۰۰ لیتر در ثانیه آب شهر سیمرغ از دست رفت، افزود: جبران خسارات در ساعات اولیه بسیار سخت بود و با تلاش همکاران توانستیم آب سالم را در اختیار شهروندان قرار دهیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: باتوجه به اینکه در بخش مرکزی استان شاهد نفوذ آب شور بوده و در ارتفاعات نیز آب چشمه ها کاهش یافته است باید به دنبال استفاده از منابع آب‌های سطحی برای تامین آب شرب باشیم.

عبدالهی در ارتباط با دپوی لجن مازاد تصفیه خانه فاضلاب بابل در محوطه تصفیه خانه نیز خاطرنشان کرد: تصفیه خانه فاضلاب بابل در سال ۹۱ به بهره برداری رسید و در آن زمان به پیمانکار گفته شد تا فرآیند تصفیه لجن مازاد را در زمان مناسب تکمیل کند که متاسفانه به مشکلات تعرفه‌ای و تجهیز امکانات برخورد کردیم و اجرایی نشد.

وی با تاکید بر این‌که تصفیه خانه فاضلاب بابل مشکلات زیست محیطی ندارد، افزود: این تصفیه خانه ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را پوشش می‌دهد، اما تقاضا بیشتر از این رقم بوده و درصدد هستیم فرآیند مناقصه مدول دوم آن را امسال اجرایی کنیم.

کیفیت آب، خط قرمز ماست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در مورد کیفیت آب شرب خاطرنشان کرد: کیفیت آب، خط قرمز ماست و ناظران دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت بر میزان کلر موجود و موارد بهداشتی، حساسیت و نظارت دقیق دارند و موارد را متذکر می‌شوند.

عبدالهی با اعلام این‌که آب شرب استان از لحاظ کیفی و استاندارد مشکلی ندارد، یادآور شد: ممکن است در برخی مناطق املاح آب زیاد باشد که این مساله مشکلی ایجاد نمی‌کند چرا که این املاح برای بدن مفید است.

احتمال ادغام شرکت های آبفا شهری و روستایی وجود دارد

وی در رابطه با ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی خاطرنشان کرد: جلساتی در وزارتخانه برای ادغام این دو شرکت تشکیل شده و امکان ادغام وجود دارد و اگر اجرایی شود فقط مربوط به مازندران نبوده و در همه استان‌ها اجرایی خواهد شد.   

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در مورد عدم تکمیل «پروژه آبرسانی به شهرهای گروه الف» نیز گفت: این پروژه به عهده شرکت آب منطقه‌ای مازندران بوده و معاون اول رئیس جمهور در سفر اخیر خود به استان، قول تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز را دادند و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

پلاک گذاری دام

پلاک گذاری ۱۶۰۰ راس دام در نکا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما, مرکز مازندران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *