صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / تاثیر تحریم‌های ظالمانه بر حوزه سلامت

در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت مطرح شد

تاثیر تحریم‌های ظالمانه بر حوزه سلامت

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به برگزاری هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در جزیره کیش و با حضور بزرگان 43 کشور دنیا، گفت: امروز تحریم‌های ظالمانه که گفته می‌شود در حوزه سلامت دخالت ندارد، وجود دارند و حتی تاثیر آن را در نشست امروز هم می‌بینیم.

سلامت جهانی

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر عباسعلی کریمی در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت که در جزیره کیش برای اولین بار در منطقه غرب آسیا و شرق آفریقا به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و با حضور  معاون اول رییس جمهور و وزیر بهداشت در حال برگزاری است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران با قدمت ١٧٠ سال قدیمی‌ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور است و افتخار دارد که میزبان این نشست دانشگاهی است و سران  حوزه سلامت از ۴٣ کشور در این نشست حضور دارند.

وی ادامه داد: امروز تحریم‌های ظالمانه که گفته می‌شود در حوزه سلامت دخالت ندارد، وجود دارند و حتی تاثیر آن را در نشست امروز هم می‌بینیم، اما علی رغم این محدودیت‌ها بزرگان حوزه سلامت از ۴٣ کشور در این نشست جهانی حضور دارند و ١٣٠ نفر مهمان خارجی برای شرکت در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت به ایران و جزیره کیش آمده‌اند.

کریمی با اشاره به آمار دانشجویان ایرانی و خارجی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: حدود ٧ درصد دانشجویان علوم پزشکی تهران بین المللی هستند؛ به طوریکه  ٩٠٠ دانشجو از ۴۵ کشور و از ۵ قاره در علوم پزشکی تهران تحصیل می‌کنند. در عین حال ١٨٠٠ عضو هیئت علمی و ٢۵٠٠ رزیدنت در آموزش فعالیت دارند و با بیش از ۱۰۵ مرکز تحقیقاتی اقدامات پژوهشی حوزه سلامت  در این دانشگاه صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در خدمات درمانی با ۵ هزار تخت و ۳ میلیون و ٧٠٠ بار ویزیت سرپایی و ٢۵٠ هزار عمل جراحی شامل جراحی‌های سخت از جمله پیوند کبد، کلیه، قلب و ریه و هزار جراحی پیوند علوم پزشکی تهران  فعالیت می‌کند. ما ۳۰۰۰ نفر را هم سالانه بستری کرده و سالانه ۱۰۰۰ عمل پیوند را انجام می‌دهیم.

کریمی گفت: ٣ میلیون نفر از مناطق جنوب تهران را دانشگاه علوم پزشکی تهران تحت پوشش دارد و در خدمت مردم در جنوب تهران هستیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

میوه بر مدار گرانی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس مشاهدات میدانی قیمت هر کیلو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *