صفحه اصلی / استان ها / مازندران / آسیب ۲۵ درصدی سیل به دام‌های سبک مازندران

آسیب ۲۵ درصدی سیل به دام‌های سبک مازندران

مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری مازندران از آسیب ۲۵ درصدی سیل به دام‌های سبک استان خبر داد.

خسارت سیل و امدادرسانی به سیل زدگان  سه روستای داشک، علی رمرودی و آبیل در استان سیستان و بلوچستان

علی ولیزاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به خسارت‌های وارد شده به تولید دامی استان توسط سیل گفت: در برآورد کلی، سیل به ۲۵ درصد از دام سبک و بیش از ۵۰ درصد علوفه دامداران استان خسارت وارد کرد به گونه‌ای که ۷۰ درصد شبدر کشت شده دامداران به زیر آب رفت.

وی با بیان اینکه دامداری‌های شهرستان سیمرغ و کناره‌های ساحلی که در مناطق پست بودند به صورت محدود خسارت دیدند و بیشتر برای انبارهای علوفه مشکل ایجاد شده است، اظهار کرد: شرکت‌های تعاونی در روزهای تعطیل عید به صورت شبانه روزی و با خدماتی که از جهاد کشاورزی به شرکت‌های تعاونی ارسال شد، بخشی از خسارت‌های علوفه‌ای دامداران کمک و جبران کردند.

ولیزاده با اشاره به اینکه دامداری‌های خسارت دیده نیاز مبرم به توجه دولت دارند، تصریح کرد: انتظار داریم خسارت‌های سیل مازندران در میان خسارت‌های سیل دیگر مناطق کشور فراموش نشود.

مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری مازندران تاکید کرد: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی خسارت را بر مبنای عملکرد یا برآورد خسارت قرار دهند و نظر تشکل‌های استانی را در بخش‌های باغبانی، زراعی، طیور و دیگر بخش‌ها لحاظ کنند.

وی افزود: اگر تشکل‌ها که نماینده بخش خصوصی هستند نقش بیشتری در تصمیم گیری ها داشته باشند، در مواقع بروز مشکل، بحران و تعیین خسارت پاسخگو خواهند بود و اینگونه دولت به جای صرف هزینه روی عملکرد بخش خصوصی نظارت خواهد داشت.

مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری مازندران با اشاره به این نکته که نباید از تلاش مسئولان در مناطق سیل زده که وضع را مدیریت می‌کنند غافل شد، تصریح کرد: در آمریکا هم سیلی آمد که میلیاردها دلار خسارت و ۱۰ ها کشته برجای گذاشت، این قهر طبیعت است و نباید فقط دنبال مسئول بگردیم، هرچند که بخشی از این مسائل مربوط به عدم مدیریت است اما باید قهر طبیعت را نیز قبول کنیم.

ولیزاده خاطر نشان کرد: این سیل بهانه‌ای شد تا دامداری‌هایی که در شرایط بدی قرار داشتند و فکر چنین واقعه‌ای را نمی‌کردند، به سمت بازسازی و نوسازی رفته و فعالیت خود را صنعتی کنند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

کرونا

تست کرونا ۲۵۰ بیمار مبتلا به کرونا مثبت در بابل اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, از اول اسفند ماه تاکنون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *