صفحه اصلی / سیاسی / سیاست داخلی / ناوگروه نیروی دریایی ارتش از پایگاه دریایی اکتائو قزاقستان جدا شد

ناوگروه نیروی دریایی ارتش از پایگاه دریایی اکتائو قزاقستان جدا شد

ناوگروه نیروی دریایی ارتش(نداجا) متشکل از دو ناو موشک انداز جوشن و سپر، صبح امروز با بدرقه مقامات کشور قزاقستان از پایگاه دریایی شهر اکتائو این کشور جدا شد و به سوی جمهوری اسلامی ایران از عزیمت نمود.

image.png

به گزارش کسب و کار نیوز، ناوگروه نداجا متشکل از دو ناو موشک‌انداز جوشن و سپر که از ناوگان شمال به منظور تحکیم روابط بین الملل به کشور قزاقستان اعزام شده بود پس از سه روز اقامت و انجام مراسمات رسمی صبح امروز از پایگاه دریایی شهر اکتائو به سوی جمهوری اسلامی ایران از عزیمت نمود .

ناخدا یکم ستاد حسین حریری وابسته نظامی ایران در قزاقستان با اشاره به استقبال بی نظیر فرماندهان و کارکنان پایگاه دریایی اکتائو از حضور ناوگروه نداجا گفت : با هماهنگی‌های به عمل آمده با مقامات قزاقستان پیش‌بینی‌های لازم جهت دید و بازدیدهای رسمی و غیر رسمی در مدت اقامت ناو گروه انجام که در این راستا نتایج بسیار مهم و ارزشمند را به همراه داشت.

وی با اشاره به بازدید فرمانده و جمعی از کارکنان ناوگروه نداجابا  استاندار قزاقستان؛  از آمادگی این مقام  جهت همکاری و روابط موثر بین دو نیروی دریایی خبر داد و گفت:  استاندار قزاقستان در این دیدار دریای شمال  را به عنوان  دریای صلح و دوستی نام برد و از همه کشورهای حاشیه این دریا، صلح و دوستی و همکاری پایدار را خواستار شد.

بر اساس این گزارش؛ فرمانده پایگاه دریایی اکتائو نیز در مراسم بدرقه ناوگروه نداجا با بیان اینکه «دریا به عنوان خانه دوم ماست»، خاطرنشان کرد: از حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در این پایگاه بسیار خوشحال و خرسند هستیم و تحکیم روابط بین دو کشور مستلزم حضور ناوگروه ها در بنادر یکدیگر می باشد.

  برگزاری مسابقات ورزشی و بازدید از بناهای تاریخی از دیگر برنامه‌های ناوگروه در مدت اقامت خود در شهر کشور قزاقستان بود.
انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ربیعی

ربیعی: موضع‌گیری‌ها درباره سقوط هواپیما ریشه در بی‌اطلاعی داشت

به گزارش کسب و کار نیوز، «علی ربیعی» روز دوشنبه در نشست خبری با رسانه‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *