صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / شرکت های دانش بنیان سالانه ۹۰۰ هزار میلیارد ریال فروش دارند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

شرکت های دانش بنیان سالانه ۹۰۰ هزار میلیارد ریال فروش دارند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: در کشور چهار هزار و 300 شرکت دانش بنیان در حال فعالیت است که سال گذشته بیش از 900 هزار میلیارد ریال درآمد داشته اند.


به گزارش کسب و کار نیوز، سورنا ستاری در نشست بررسی ظرفیت های توسعه توسعه اقتصاد دانش بنیان قشم افزود: همچنین در سال گذشته حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال وام به شرکت های دانش بنیان اختصاص یافت. وی ادامه داد: بخش خصوصی نیز ۲۰ هزار میالیارد ریال در حوزه شرکت های دانش بنیان سرمایه گذاری انجام داده است. معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تصریح کرد: باید با ایجاد یک صندوق مسیر کمک های مالی به شرکت های دانش بنیان قشم را هموار کرد تا این شرکت ها تحت حمایت قرار بگیرند. ستاری تصریح کرد: البته مسایل مالی برای این شرکت ها در اولیت قرار ندارد بلکه ایجاد زمینه و انگیزه برای متخصصان جهت فعالیت در این شرکت ها اولویت اول است.
ستاری یاد آور شد: در ۲ سال آینده برنامه های مختلفی برای توسعه زیست فناوری دریا و به خصوص در حوزه جلبک انجام می شود. وی اظهار داشت: حوزه جلبک به سود رسانی سریع، و بالا دارد و به علت بکر بودن این حوزه زمینه فعالیت در آن زیاداست. معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به همراه استاندار و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم روز سه شنبه با حضور در جزیره قشم از شرکت تولیدات بهداشتی و آرایشی از ریز جلبک ها، سایت پرورش میگو، پارک موزه و لنج سازی گوران، شرکت ساخت آنالایزهای مورد نیاز صنعت نفت، شرکت ساخت سیستم های گرمایشی کاغذی و آزمایشگاه های اداره کل استاندارد قشم بازدید کرد.
وی همچنین طرح برج فناوری تخصصی حوزه علوم دریایی قشم را در مرکز رشد قشم کلنگ زنی کرد. مرکز رشد واحدهای فناور با رویکرد بین المللی قشم در سال ۱۳۸۴ با اخذ موافقت اصولی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سازمان منطقه آزاد قشم تاسیس شد. هیات امنای این مرکز در سال ۱۳۹۵ تشکیل شد. شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.

همچنین مطالعه کنید:

همکاری مجلس در افزایش سرمایه صندوق نوآوری برای رشد شرکت‌های دانش بنیان 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *