صفحه اصلی / استان ها / خراسان رضوی / برنامه‌ریزی برای ایجاد سه شهر جدید در خراسان رضوی

استاندار خبر داد

برنامه‌ریزی برای ایجاد سه شهر جدید در خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: تقاضا برای ایجاد سه شهر جدید با ظرفیت بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در استان وجود دارد و در صورت موافقت دولت، اقدامات لازم انجام خواهد گرفت.

مشهد

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای مسکن استان که با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر برگزار شد، اظهار کرد: دولت در تلاش است که پروژه نیمه تمام مسکن مهر را هرچه سریعتر تکمیل و به متقاضیان تحویل دهد تا پرونده آن در همین دولت بسته شود. 

وی افزود: تقاضا برای ایجاد سه شهر جدید با ظرفیت بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در شهرستان‌های خراسان رضوی وجود دارد و در صورت موافقت دولت، اقدامات لازم در این زمینه انجام خواهد گرفت. 

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه شهرهای جدید با مشارکت سرمایه گذاران احداث خواهند شد، ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، شهرهای جدید به منظور تامین نیاز استان در افق ۲۰ ساله احداث و دولت مسئولیت تامین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی و زیرساخت ها را برعهده خواهد داشت.

وی با اشاره به مشکلات عدیده ای که در حاشیه شهر مشهد وجود دارد، تصریح کرد: میهمانان ملی ابتدا باید از حاشیه شهر بازدید داشته باشند و سپس در متن شهر حضور پیدا کرده و به تماشای گل کاری ها و فضای زیبای ایجاد شده به همت شهرداری مشهد بنشینند تا با مشکلات موجود هم آشنایی پیدا کنند. 

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در صورت موافقت دولت، فراخوان جذب سرمایه گذار برای ساخت شهرهای جدید را منتشر خواهیم کرد چرا که معتقدیم با ایجاد ۳ شهر با ظرفیت بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت از مهاجرت مردم به کلانشهر مشهد جلوگیری می کند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در ادامه این جلسه گفت: گاهی اوقات گفته می شود که دولت تدبیر و امید پروژه مسکن مهر را رها کرده و به آن اهمیت نمی دهد درحالی که بخش عمده ای از واحدهای مسکن مهر در دولت تدبیر و امید تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

مهرآبادی افزود: از مجموع یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل شده در دولت تدبیر و امید، یک میلیون و ۱۶۰ هزار واحد تحویل متقاضیان شده است و با تاکید شخص رئیس جمهور، فعالیت های اجرایی برای تکمیل واحدهای باقی مانده همچنان ادامه دارد. 

وی با بیان اینکه بخش عمده ای واحدهای مسکن مهر تحویل نشده، فاقد متقاضی یا دارای معارض است، ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت مسکن در سال گذشته، متقاضیان انصرافی دوباره بازگشته اند و این روند مشکل مسکن مهر فاقد متقاضی را حل خواهد کرد. 

وی گفت: از ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر برنامه ریزی شده در خراسان رضوی، ۱۰۰ هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است و امیدواریم مابقی واحدها هم امسال تکمیل و تحویل شود تا شرمنده مردم نشویم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ورود بیش از 100 حوضه آبریز به داخل کلات

ورود بیش از ۱۰۰ حوضه آبریز به داخل کلات

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مهدی ناصری عنوان کرد: به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *