صفحه اصلی / استان ها / قم / ای منتظران، امام زمان(عج) منتظر شما است

شیخ عیسی قاسم:

ای منتظران، امام زمان(عج) منتظر شما است

رهبر شیعیان بحرین، گفت: ای منتظران، امام زمان(عج) منتظر شماست، حضرت مهدی(عج) از منتظران این انتظار را دارد که شرایط انجام این انقلاب جهانی را داشته باشند.

رهبر شیعیان بحرین

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از  مرکز خبر روابط عمومی مسجد جمکران، آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در مراسم جشن نیمه شعبان که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، عنوان کرد: انسان بزرگ‌ترین موجود روی زمین بوده و مسئولیت انسان خودسازی است که باید زمین را بسازد.

وی با بیان اینکه انسان جانشین خداوند روی زمین است، افزود: روحیه انسان‌ها بر اساس کوشش و فعالیت وی رشد می‌کند، که سؤال امروز این بوده که انسانیت کجاست؟ امروز تمدن مادیت بر زمین حکومت می‌کند و انسانیت از نقش جانشینی خود دور شده است.

رهبر شیعیان بحرین تصریح کرد: انسان نقش سازندگی در کره زمین داشته ولی به کجا رفته است، انسان امروز بسیار دورتر از سطح و نقشی بوده که باید باشد و این موضوع سبب مشکلات، گرفتاری و آفات زیادی شده است.

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم با بیان اینکه انسان امروز از عدالت و انسانیت دور شده است، گفت: خداوند می‌فرماید انسان‌ها را آفریدم تا عبادت کنند، تباهی انسان به دلیل دوری از خدا و انحراف از راه وی است.

وی یادآور شد: آن موضوعی که انسان را به تباهی کشانده دوری از خداوند است، اگر انسان در مسیر رضای الهی باشد هیچ‌گاه منحرف نشده و هرگز عبودیت و بندگی خود را فراموش نمی‌کند.

رهبر شیعیان بحرین بیان کرد: انسانیت در تباهی است، خط صحیحی که اندیشه و احساس انسان را در مسیر درست قرار می‌دهد حلقه زدن به دور اسلام و اهل‌بیت(علیهم السلام) و وابسته شدن به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) است.

شیخ عیسی قاسم ادامه داد: منجی بشریت باید انسانی معصوم، وفادار و امانت‌دار مردم باشد، انسان نمی‌تواند از این اوضاع غم‌انگیز و آتش سوزان بیرون بیاید مگر اینکه بازگشت غرورآمیز به اسلام عزیز و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) داشته باشد.

وی اظهار کرد: در سایه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)هیچ بدبختی و مشکلی وجود ندارد، انسان با سرکشی بر نفس خود و ایستادگی در برابر استکبار به پیروزی می‌رسد، استکبار تلاش می‌کند انسان در برابر خدا ایستادگی کند و نباید در برابر طاغوت و کفر کوتاه آمد.

رهبر شیعیان بحرین تصریح کرد: شیعیان جز در برابر خداوند کوتاه نمی‌آیند، در زمانی انقلاب رخ می‌دهد و دولت جهانی ایجاد می‌شود که ظلم نابودشده و جهان استکبار از بین می‌رود و جهان به صلح می‌رسد.

شیخ عیسی قاسم عنوان کرد: انسان باید قدرتی در اندیشه و نفس ایجاد کرده و در همه ابعاد زندگی خود قدرتمند شود تا کفر و طاغوت را نابود کند و به این وسیله ظهور امام زمان(علیه السلام) را محقق می‌کند.

وی افزود: ای منتظران، امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) منتظر شماست، ای منتظران، شما در انتظار امام زمان(علیه السلام) هستید و حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) از منتظران این انتظار را دارد که شرایط انجام این انقلاب جهانی را داشته باشند.

رهبر شیعیان بحرین گفت: باید امام خود را نصرت کنیم چون امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) تکرار نمی‌شود، زمین امروز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) را نمی‌شناسد و ما تنها از طریق امیرالمؤمنین(علیه الاسلام) و امام حسین(علیه السلام) می‌توانیم حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) را بشناسیم.

شیخ عیسی قاسم عنوان کرد: هر انسانی که در مسیر اهل‌بیت(علیهم السلام) قرار بگیرد از تاریکی و ظلمات بیرون می‌آید و از لایه‌های تاریکی به‌سوی نور هدایت می‌شود، ما می‌توانیم عزت و غرور امت را به دست بیاوریم و این موضوع با نهضتی که از درون خود انسان آغاز می‌شود به دست می‌آید.

وی با بیان اینکه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) منتظر سربازان و دلیران خود است و باید به‌وسیله اهل‌بیت(علیهم السلام) به‌سوی خداوند برویم، خاطرنشان کرد: حاکمیت اسلام همه زمین را فرا گرفته و همه انسانیت در سایه اسلام قرار می‌گیرد، شیعیان باید آماده باشند چون سربازان امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و اسلام هستند.

گفتنی است همزمان با شب نیمه شعبان از آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین به عنوان چهارمین مهدی یاور سال مسجد مقدس جمکران تجلیل شد. در این آیین باشکوه تندیس کلمه الباقیه توسط حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران به آیت الله شیخ عیسی قاسم اهدا شد.

سید حسن نصرالله، شیخ ابراهیم زکزاکی، سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مهدی یاوران سه سال گذشته این مکان مقدس بوده اند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تماس ورودی و خروجی

ثبت ۵۵۰ هزار تماس ورودی و خروجی در مرکز ۱۲۲ آبفای قم در سال گذشته

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, علی‌اصغر جعفری در گزارشی به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *