صفحه اصلی / اجتماعی / حوادث و انتظامی / ۲۹ کشته و ۲۷ زخمی در حادثه واژگونی اتوبوس گردشگران آلمانی در پرتغال
۲۹ کشته و ۲۷ زخمی در حادثه واژگونی اتوبوس گردشگران آلمانی در پرتغال

۲۹ کشته و ۲۷ زخمی در حادثه واژگونی اتوبوس گردشگران آلمانی در پرتغال

مقامات پرتغال از افزایش شمار قربانیان اتوبوس واژگون‌شده در جزیره "مادیرا"ی این کشور به ۲۹ نفر و زخمی شدن ۲۷ نفر دیگر خبر دادند.

واژگونی اتوبوس در پرتغال

به گزارش کسب و کار نیوز،‌ بیشتر قربانیان این اتوبوس که روز گذشته (چهارشنبه) در منطقه مسکونی شهر ساحلی “کانیسو” واژگون شده است، گردشگران آلمانی بوده‌اند.

شهردار “کانیسو” ضمن ابراز ناراحتی خود نسبت به وقوع این حادثه اعلام کرده که تمامی مسافرین این اتوبوس گردشگران آلمانی بوده‌اند اما ممکن است این اتوبوس با برخی از عابران پیاده نیز برخورد کرده باشد.

این اتوبوس بیش از ۵۰ سرنشین داشته و قربانیان این حادثه که همگی بین ۴۰ تا ۵۰ سال سن داشته‌اند، شامل ۱۱ مرد و ۱۸ زن هستند.

مارسلو ربلو دی سوسا، رییس جمهور پرتغال نیز اعلام کرده که بیشتر قربانیان  آلمانی هستند اما برخی از اهالی “مادیرا” نیز در میان قربانیان این حادثه بوده‌اند.

دی سوسا هم‌چنین از سفر شبانه خود به “مادیرا” در پی این حادثه خبر داده است.

در این حادثه که در ساعت ۶:۳۰ بعدازظهر روز گذشته به وقت محلی رخ داده است، راننده اتوبوس به دلایلی که هنوز مشخص نشده کنترل اتوبوس را از دست داده و پس از منحرف شدن از جاده، وارد خانه‌ای می‌شود که در سرازیری یک تپه ساخته شده بود.

در حال حاضر گروهی از پزشکی قانونی پرتغال برای کمک به مقامات “مادیرا” در انجام کالبدشکافی قربانیان این حادثه از “لیسبون” به این جزیره اعزام شده‌ است.

وزارت خارجه آلمان نیز به دنبال واژگونی این اتوبوس با تایید آلمانی بودن بیشتر قربانیان در توییتی اعلام کرد: ما از وقوع این حادثه در “مادیرا”  شوکه شده‌ایم. متاسفانه باید تایید کنیم که بیشتر قربانیان این حادثه آلمانی بوده‌اند. ما همدردی خود را با خانواده‌ها و دوستان قربانیان این حادثه اعلام می‌کنیم.

بنا بر گزارش یورونیوز، جزیره “مادیرا” که اغلب از آن با نام “مروارید آتلانتیک” یاد می‌شود، در حدود ۱۰۰۰ کیلومتری جنوب غربی پرتغال واقع شده است که به دلیل مناظر آتشفشانی و آب و هوای معتدل خود سالانه میزبان بیش از یک میلیون گردشگر است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

صدای انفجار در مرز عراق و سوریه؛ هدف کجا بود؟

خبرگزاری‌های داخلی از شنیده‌شدن صدای دست کم ۴ انفجار در نقطه مرزی عراق و سوریه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.