صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / افزایش تولید ۷ میلیارد مترمکعبی گاز طبیعی در مجتمع گاز پارس جنوبی

با کاهش روزهای تعمیرات اساسی محقق خواهد شد

افزایش تولید ۷ میلیارد مترمکعبی گاز طبیعی در مجتمع گاز پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند برای کاهش روزهای تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی صورت گرفته است که موجب افزایش تولید 7 میلیارد مترمکعبی گاز طبیعی می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, هادی هاشم‌زاده فرهنگ افزود: در راستای تحقق چشم‌انداز مجتمع گاز پارس جنوبی برای سرآمدی در عملیات و رقابت‌پذیری در تراز جهانی، امسال همه فازهای پارس جنوبی تلاش خود را برای بهینه کردن برنامه‌های تعمیرات اساسی به کار می‌گیرند.
وی با بیان اینکه در نیمه ابتدایی سال پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی درگیر فعالیت‌های تعمیراتی خود هستند، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات در فصل گرم سال مدیریت و راهبری تعمیرات اساسی پالایشگاه‌هاست که مطابق برنامه‌ریزی انجام شده امسال نسبت به سال ۹۷، مدت زمان انجام تعمیرات اساسی ۲۷ روز کاهش یافته است.
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به اهمیت کاهش زمان توقف کار پالایشگاه‌ها در دوره تعمیرات گفت: این بازه زمانی پارسال ۲۰۱ روز بود که برای امسال ۱۷۴ روز در نظر گرفته شده که این کاهش زمان توقف، معادل افزایش ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعبی فرآورش گاز است.

همچنین مطالعه کنید:

04

قرارداد گازی ایران و ترکمنستان در کمیسیون انرژی مجلس بررسی شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, مالک شریعتی نیاسر در تشریح …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *