صفحه اصلی / استان ها / البرز / متلاشی شدن ۲ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در البرز

متلاشی شدن ۲ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در البرز

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 950 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 113 درصد رشد داشته است.

مواد مخدر

به گزارش کسب و کار نیوز، سرهنگ علی عسگری گفت: از مجموع یک هزار و ۹۵۰ کیلوگرم مواد مخدرکشف شده، یک هزار و ۴۴۹ کیلو گرم در استان البرز و مابقی طی عملیات مشترک با سایر استان‌های همجوار به دست آمده است.

وی اضافه کرد: در این مدت یک هزار و ۲۱۰ کیلوگرم تریاک، ۱۹۵ کیلوگرم حشیش، ۲۰ کیلوگرم مرفین، ۱۵کیلوگرم شیشه و بقیه سایر مواد مخدر است.

سرهنگ عسگری افزود: با کشف این مقدار مواد مخدر ۵۴۰ نفر توزیع کننده، ۳۵ نفر قاچاقچی و حمل کننده دستگیر و ۱۶ وسیله نقلیه توقیف و دو باند بزرگ قاچاق مواد مخدر متلاشی شد.

وی خاطرنشان کرد: طی یک ماه گذشته تاکنون یک هزار معتاد متجاهر جمع آوری و تحویل ۲۵ کمپ بازپروری در استان شده اند.

این مقام انتظامی افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در سال ۹۷ موفق به کشف ۱۴هزار و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۵۶ درصد کشفیات بوده ایم.

وی بیان داشت: یکی از اولویت‌های مهم پلیس البرز در سال جدید مبارزه قاطع و جدی با قاچاقچیان مواد مخدر است و از خانواده‌ها درخواست داریم به عنوان عامل مهم در پیشگیری و کنترل معضل بزرگ مواد مخدر مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.

وی به اجرای طرح‌های پاکسازی در مناطق آلوده استان البرز اشاره کرد و افزود: طرح پاکسازی نقاط آلوده در مناطق مختلف درحال اجراست که به صورت مستمر در مناطقی مانندحصار، مهدی آباد و ملک آباد با برنامه‌ریزی‌های پلیسی، عملیاتی و اجرا می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز با تاکید بر این موضوع که برای ریشه کن کردن معضل مواد مخدر نیاز به همکاری همه آحاد جامعه و مسئولان است، گفت: نیروی انتظامی با مخلان نظم و امنیت عمومی به ویژه سوداگران مرگ با جدیت برخورد می‌کند و اجازه نمی‌دهد که جامعه از سوی این افراد ناامن شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

رودخانه‌های البرز

طی یک هفته ۶ نفر در رودخانه‌های البرز جان باختند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مهرداد بابایی اظهار کرد: هفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *