صفحه اصلی / اجتماعی / زنان و خانواده / از برگزاری «جشن‌های طلاق» تا پیامدهای آن

از برگزاری «جشن‌های طلاق» تا پیامدهای آن

جشن طلاق از مراسم‌هایی است که این روزها برای اعلام پایان زندگی زوجین، به شکل‌های گوناگون توسط برخی خانواده‌ها برگزار می‌شود، این درحالیست که برخی از کارشناسان حوزه خانواده معتقدند که این جشن‌ها می‌تواند عواقب منفی متعددی را به همراه داشته باشد.

طلاق

به گزارش کسب و کار نیوز، این روزها برگزاری «جشن طلاق» یکی از رسومات بیگانه‌ای است که در ایران و توسط برخی زوجین به عنوان مراسم لاکچری و خاص برگزار می‌شود. در همین راستا برخی کارشناسان درباره برگزارکنندگان این جشن‌ها و پیامدهای برگزاری آن به نکاتی اشاره کرده‌اند:

۱- جشن‌های طلاق هیچ گاه نمی‌توانند عذاب‌ها و رنج‌های وارد شده بر زوج طلاق گرفته را از ذهن و یاد آنها پاک کنند.

۲- مردم به واسطه این جشن‌ها همیشه از واقعیت و زندگی خود دوری می‌کنند. سردرگمی‌های روحی متعدد باعث می‌شود افراد دست به برگزاری جشن‌های خاص بزنند، این جشن‌ها همیشه در مدتی مقطعی شکل می‌گیرند و فاقد ریشه هستند.

۳- برخی از جشن‌های نوظهور به دلیل چشم و هم چشمی افراد و به رخ کشیدن دارایی‌ها شکل می‌گیرد.

۴- افرادی که همیشه به شاد بودن تظاهر می‌کنند و جشن‌های نوظهور بی‌منطق برگزار می‌کنند را می‌توان در دسته افرادی به شمار آورد که درگیر اختلالات روانی هستند.

۵- جشن‌های خاصی مانند جشن طلاق از جمله رویدادهایی هستند که می‌توانند عواقب منفی متعددی را به همراه داشته باشند.

۶- فردی که جشن طلاق برگزار می‌کند به واسطه این جشن سعی می‌کند تمام توجه اطرافیان خود را به عمل خود معطوف کرده و به نوعی توجه دیگران را جلب کند.

۷- عموماً «جشن‌های طلاق» توسط خانواده‌هایی برگزار می‌شود که مراسم‌های ازدواج‌شان را با تجملات افسارگسیخته  شروع کرده‌اند.

۸- جامعه عفیف اسلامی ایران مراسم‌های مرتبط با جشن طلاق را تأیید نمی‌کند.

۹- جشن‌های طلاق به صورت نوعی بدعت در حال ورود به جامعه است و لازم است برای جلوگیری از افزایش مراسم‌های غربی همه مراسم‌های پیرامون ازدواج را برای آگاهی به جامعه عرضه کنیم.

۱۰- افزایش دشمنی، احساس بدبینی نسبت به اطرافیان، مسدود شدن راه بازگشت زوجین به زندگی و ایجاد احساس بغض و کینه از آثار برگزاری جشن‌های طلاق است.

۱۱- برگزاری جشن‌های طلاق راه بازگشت مجدد زوجین به زندگی را برای همیشه کور می‌کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مرمت بنای شاهزاده حسین در فراهان

آغاز مرمت بنای شاهزاده حسین در فراهان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث آریا, سعید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *