صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان غربی / پروازهای فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد ماکو افزایش می‌یابد

پروازهای فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد ماکو افزایش می‌یابد

مدیر فرودگاه بین المللی منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: از فرودگاه بین المللی ماکو پرواز کربلا برقرار خواهد شد.

فرودگاه ماکو

قره داغی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در تشریح برنامه‌های فرودگاه بین المللی منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو از برقراری پرواز زیارتی مشهد مقدس از این فرودگاه خبر داد و گفت: پرواز ماکو کربلا در راستای ارائه خدمات شایسته از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مردم منطقه ارائه خواهد شد.

مدیر فرودگاه منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو تصریح کرد: پرواز ماکو – آبادان، شیراز، تهران و کیش نیز در دستور کار پروازی این فرودگاه در سال آینده قرار دارد.

قره داغی خاطرنشان کرد: پروازهای هفتگی فرودگاه ماکو در طول هفت روز، سه پرواز به مقصد تهران است که با تجهیز شدن امکانات فنی فرودگاه و امکان درخواست نشست شبانه سیکل پروازی قابلیت افزایش خواهد داشت تا مسافرین با یک پرواز از ماکو به تهران رفته و شب هنگام تهران را به مقصد ماکو ترک کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز؛ فرودگاه منطقه آزاد ماکو در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ بصورت عملیاتی آغاز شد و اولین پرواز آزمایشی آن در دهه فجر سال ۱۳۹۴ انجام شد. این فرودگاه در مساحتی بالغ بر ۵۰۰ هکتار در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو احداث شده و طراحی آن برای هواپیمای ایرباس ۳۲۰ است.

ترمینال اصلی فرودگاه در زمینی به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع با طراحی منحصر به فرد احداث شده که در کنار سالن ترمینال vip  قادر به پذیرش مسافران پروازهای داخلی و بین المللی است.

برج مراقبت این فرودگاه به ارتفاع ۳۲ متر و طول باند پروازی سه هزار و ۲۷۰ متر و عرض باند ۶۰ متر است.

مجوز مرزهوایی این فرودگاه در مهرماه ۹۷ صادرشده و پروازهای بین المللی بزودی برقرار می‌شود.

نخستین پرواز رسمی از فرودگاه منطقه آزاد ماکو ۲۳ اسفند سال ۱۳۹۵ با حمل خانواده‌های شهدا به عنوان مسافر با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به سوی مشهد انجام شد تا فرودگاهی که در کمتر از ۲ سال احداث شد، با استفاده از ترمینال موقت مورد بهره برداری قرار گیرد که با حضور دکتر روحانی در سال ۹۷ در آذربایجان غربی رسما افتتاح شد.

توسعه فرودگاه‌ها در آذربایجان غربی زمینه حضور بیشتر گردشگران و سرمایه‌گذاران را فراهم می‌کند و به رونق اقتصادی این خطه کم برخوردارتر منجر می‌شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

‌بازارچه مرزی ساری سو

‌بازارچه مرزی “ساری سو” مجدداً بازگشایی می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, حسین عباسی در اولین جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *