صفحه اصلی / سیاسی / سیاست داخلی / ایران برگزاری اجلاس فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را پیگیری کند

اطلاعیه حزب مردم‌سالاری در محکومیت حادثه تروریستی نیوزیلند

ایران برگزاری اجلاس فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را پیگیری کند

در پی حادثه تروریستی اخیر در نیوزیلند، حزب مردم سالاری اطلاعیه‌ای صادر و ضمن محکومیت این حادثه خواستار پیگیری مسؤولان ارشد دیپلماسی کشور برای برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی به منظور بررسی این موضوع شد.

حمله به دو مسجد در نیوزلند

به گزارش کسب و کار نیوز، متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:حادثه تروریستی در نیوزیلند که موجب کشتار جمعی از مسلمانان بیگناه در هنگام اقامه نماز جمعه شد، ضمن جریحه‌دار کردن احساسات کلیه انسان‌های آزادیخواه جهان، بار دیگر مظلومیت مسلمانان را اثبات کرد چراکه آنان از منظر تروریست‌ها، گناهی جز مسلمانی نداشتند.

این حادثه تروریستی در عین حال، ادعای برخی کشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر را به بوته آزمایش گذاشت که تا چه حد حاضرند از انسانیت و حقوق بشر فارغ از دین و مذهب و نژاد، دفاع کنند. آنها که برای کوچک‌ترین حادثه مشابهی در کشورهای غربی، به سرعت آن را حادثه‌ای تروریستی خوانده و بر گسترش نفرت و تفرقه بین ادیان می‌کوشیدند، در مورد این حادثه مهر سکوت بر لب زده و حتی برخی رسانه‌های آنها از تروریستی خواندن این حادثه نیز خودداری کردند تا معیارهای دوگانه غربی‌ها در مورد حقوق بشر بیش از پیش آشکار شود.

حزب مردم‌سالاری ضمن محکومیت این حادثه تروریستی، از مسؤولان عرصه دیپلماسی و وزارت امور خارجه درخواست می‌کند موضوع این حادثه تروریستی را به طور جدی پیگیری کرده و با تلاش برای فراهم ساختن زمینه برگزاری اجلاس فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی به عنوان گام حداقلی کشورهای اسلامی در قبال این حادثه تروریستی، در این حوزه به طور جدی‌تری نقش آفرینی نماید.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

نوبخت

نوبخت: بودجه دو سالانه موجب تصمیم‌گیری بهتر برای آینده می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، وی افزود: ۹ بسته برای این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *