صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / تعامل بیمه سلامت و بهزیستی برای حل مشکل بیمه افراد مجهول‌الهویه

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت

تعامل بیمه سلامت و بهزیستی برای حل مشکل بیمه افراد مجهول‌الهویه

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان بیمه سلامت در کمک به سازمان بهزیستی برای حل مشکل بیمه افراد مجهول الهویه از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

مهندس طاهر موهبتی

به گزارش کسب و کار نیوز، مراسم انعقاد تفاهم نامه میان سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان بهزیستی درخصوص حل مشکل بیمه افراد مجهول الهویه امروز با حضور مهندس موهبتی مدیرعامل این سازمان و قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی برگزارشد.

در این مراسم موهبتی با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی سازمان بیمه سلامت توسعه پوشش بیمه‌ای، حفاظت و صیانت مالی از بیمه شدگان است گفت: بیمه سلامت گروه های مختلفی را در کشور تحت پوشش دارد که تعداد بیمه شدگان حدود ۴۰ میلیون نفر است، اما متاسفانه به دلیل اینکه افراد مجهول الهویه فاقد اسناد هویتی هستند، به طور طبیعی صدور دفترچه بیمه سلامت برای آن ها تاکنون میسر نبوده است.

وی ادامه داد: در برخی مواقع مراکز درمانی افراد مجهول‌الهویه را پذیرش نکرده و گاهی افراد مشکلاتی در پرداخت هزینه ها داشتند یا هزینه‌ای نمی پرداختند که برای دانشگاه‌های علوم پزشکی مشکلاتی ایجاد می شد. ضمن اینکه سازمان بهزیستی نیز در برخی شرایط برای کمک به افراد مجهول الهویه اعتبار کافی نداشت، اما از مدتی قبل موضوع بیمه افراد مجهول الهویه در دستور کار قرارگرفت که شروع کار به نوزادان اختصاص پیدا کرد.

موهبتی افزود: سازمان بهزیستی با جدیت مشکل بیمه افراد مجهول الهویه را پیگیری می کند. پس از بررسی مسئله مشخص شد که در گروه‌های سنی متفاوت مشکل بیمه افراد مجهول الهویه وجود دارد، بنابراین فرمول و نظامی طراحی شد که براساس آن بتوان افراد مجهول الهویه را بدون صدور دفترچه بیمه با استفاده از یک معرفی نامه از سازمان بهزیستی به بیمارستان و مراکز درمانی ارجاع داد.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت؛ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: مقرر شد هر شخصی که از طرف سازمان بهزیستی معرفی می شود، ظرف مدت ٣ ماه بعد از اولین معرفی تعیین تکلیف شده و برای او اسناد هویتی صادر شده و سپس مانند بیمه شده عادی برای او دفترچه صادر می‌شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

اضافه وزن

ارتباط اضافه وزن و چربی بدن با بیماری های قلبی عروقی

به گزارش کسب وکارنیوز به نقل از مهر، در این مطالعه محققان از گونه‌های ژنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *