صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / مدل اقتصادی کشور اسلامی شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس

مدل اقتصادی کشور اسلامی شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از موضوعاتی که می‌تواند اقتصاد کشور را نجات دهد، بکارگیری مدل اقتصادی اسلامی در کشور است.

زهرا سعیدی

به گزارش کسب و کار نیوز، زهرا سعیدی امروز (پنجشنبه) در دومین اجلاس ملی مدیریت و کارآفرینی کشور با رویکرد مدیریت جهادی در اصفهان اظهار کرد: فشارهای اقتصادی حال حاضر کمر ملت ایران را خم کرده، اما مردم شریف ایران همواره ثابت کرده‌اند که شایسته بهترین خدمات هستند. شاید گاهی نتوانسته‌ایم بهترین خدمات را برای این مردم فراهم کنیم و از منابع انسانی و خدادادی که در اختیار داشته‌ایم به درستی استفاده نکرده‌ایم، اما مبنای ارائه خدمات مدیریت شایسته و صحیح است. نمی‌گوییم کاری انجام نشده، زیرا همانطور که می‌دانید قدرت‌های جهان علیه کشور بیرحمانه‌ترین تحریم‌ها را اعمال می‌کنند.  

وی ادامه داد: کشورهای جهان برعلیه ایران اتاق فکر تشکیل داده و این به معنای لیاقت ایران برای رسیدن به بهترین‌هاست. از رشد اقتصادی منفی یک تا منفی ۷٫۷ درصد به رشد مثبت رسیده‌ایم.

وی با تاکید بر این‌که «تمام مشکلات کشور صرفا به تحریم‌ها مرتبط نیست»، اظهار کرد: ایران کشور تحریم ندیده‌ای نبوده و در مقاطع مختلف توانسته سربلند باشد. امروز نیز امیدواریم بتوانیم با استفاده از نیروهای جوان و خلاق و پتانسیل‌ بالای کشور بخشی از کاستی‌ها را جبران کنیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس به اقدامات مجلس در سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: قانون منع بکارگیری بازنشستگان با رای ۸۰ درصدی در مجلس نهایی شد و به موجب آن هشت هزار مدیر بازنشسته از سمت‌های خود کنار رفتند و جوانان جایگزین آن‌ها شدند که گامی مثبت در کشور ارزیابی می‌شود.

وی به حمایت از کسب و کار و کارآفرینان تاکید کرد و افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس دغدغه‌ها و مشکلات مالیاتی کارآفرینان را مدنظر قرار داده است و لایحه مالیات بر ارزش افزوده این افراد را پیگیری می‌کند. تمام تصمیمات این کمیسیون با حضور و دخالت بخش خصوصی انجام شده است.

وی از تصویب صندوق مکانیزه فروش خبر داد و گفت: این طرح که پیش نیاز قانون اصلاح مالیات بر ارزش افزوده است در صحن علنی مجلس تصویب شد. لایحه مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار صحن قرار دارد و به زودی پیگیری می‌شود.

سعیدی با بیان این‌که «مدل اقتصادی کشور باید اسلامی شود»، خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که می‌تواند اقتصاد کشور را نجات دهد، به کارگیری مدل اقتصادی اسلامی در کشور است. بانکداری اسلامی و اصلاح آن از نمونه‌های این مدل است که در دستور کار مجلس قرار دارد.

وی تصریح کرد: اگر جلوی فرآوری محصولات ایرانی از جمله نفت و سنگ در خارج از کشور را بگیریم، می‌توانیم به کشوری ثروتمند تبدیل شویم که این مهم با استفاده از نیروی انسانی جوان و مدیریت صحیح و برگزاری اجلاس‌هایی به منظور معرفی نیروهای خوب محقق می‌شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

خلج کدانتخاباتی : ۴۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *