صفحه اصلی / اجتماعی / حوادث و انتظامی / کمبود آمبولانس در تهران

کمبود آمبولانس در تهران

رئیس اورژانس تهران از نیاز تهران به بیش از 200 دستگاه آمبولانس خبر داد.

صابریان رییس اورژانس تهران

پیمان صابریان در گفت و گو با ایسنا درباره استانداردهای ایمنی و اورژانس در شهر تهران، اظهارکرد: شهر تهران با احتساب جمعیت شناور و شهرهای اطراف حدود ۱۴ میلیون نفر جمعیت دارد و ما براساس استانداردهای جهانی در ازای هر ۲۰ هزار نفر جمعیت به یک دستگاه آمبولانس نیاز داریم یعنی باید در شهر تهران حدود ۵۰۰ دستگاه آمبولانس داشته باشیم و این درحالی است که تعداد آمبولانس‌های اورژانس در تهران تنها ۲۳۰ دستگاه است.

وی با بیان اینکه همچنین برابر استانداردها به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت باید یک فروند بالگرد امداد هوایی فعال باشد، گفت: در حال حاضر به جای ۱۴ بالگرد، تنها دو بالگرد داریم. همچنین تعداد موتورلانس‌های اورژانس نیز باید بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه باشد اما در حال حاضر این تعداد حدود ۲۵۰ دستگاه موتورآمبولانس است.

رئیس اورژانس تهران با اشاره به فرسودگی برخی از اتوبوس‌آمبولانس‌های موجود در پایتخت نیز افزود: این خودروها کارایی بسیار بالایی دارند، اتوبوس‌آمبولانس‌های ما در زمان بازی‌های فوتبال در زمین مسابقه مستقر می‌شوند و به شهروندان خدمات ارائه می‌کنند، این خودروها به علت استفاده بسیار زیاد، به سرعت فرسوده شده و نیاز به تعویض یا نوسازی ناوگان دارد.

صابریان افزود: به ازای اضافه شدن هر آمبولانس نیز باید دست کم ۹ نیروی جدید جذب شود که امیدواریم این موضوع نیز مورد توجه قرار بگیرد.

به گفته وی برای هر پایگاه اورژانس به ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتیار نیاز است که در حال حاضر این بودجه وجود ندارد و به همین دلیل نیز اورژانس تهران همچون اورژانس کشور در حال استفاده از حداکثر توان و امکانات خود برای امدادرسانی و ارائه خدمات درمانی مناسب به شهروندان است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

Billion Currency Discovery

کشف ارز میلیاردی در فرودگاه بین المللی

به‌گزارش کسب و کار به نقل از سایت پلیس؛ سرهنگ داود شعبانی در تشریح این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *