صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / پامپئو ادعای ترامپ را به چالش کشید؛ “کره‌شمالی تهدید هسته‌ای است”

پامپئو ادعای ترامپ را به چالش کشید؛ “کره‌شمالی تهدید هسته‌ای است”

چند روز پیش از آنکه دونالد ترامپ دومین نشستش با رهبر کره‌شمالی را برگزار کند، وزیر خارجه آمریکا یک ادعای رئیس‌جمهوری آمریکا را که پس از اولین نشست مطرح شده بود به چالش کشید.

ترامپ کیم

به گزارش کسب و کار نیوز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در برنامه “سی‌ان‌ان ساندی مورنینگ” در پاسخ به اینکه آیا کره‌شمالی یک تهدید هسته‌ای برای آمریکاست گفت: بله.

جیک تپر، خبرنگار سی‌ان‌ان از پامپئو پرسید: “اما رئیس‌جمهوری گفت که این طور نیست.” پامپئو پاسخ داد: “او این طور نگفت. من دقیق می‌دانم.” خبرنگار سی‌ان‌ان در ادامه با اشاره به برگه‌هایی که در دست داشت، گفت: “او توئیت کرد که دیگر تهدید هسته‌ای از جانب کره‌شمالی وجود ندارد.”   

پامپئو با سر تکان دادن گفت: دونالد ترامپ می‌گفت پس از دیدار ماه ژوئن رهبران در سنگاپور پیشرفت زیادی ایجاد شد که به صورت اساسی از خطر هسته‌ای میان آمریکا و کره‌شمالی کاست. منظور او این بوده است که تلاش‌هایی در سنگاپور، تعهدی که رئیس کیم داد، به طور اساسی این خطر را برای مردم آمریکا کاهش داد. این وظیفه وزیر خارجه و رئیس‌جمهوری ایالات متحده است که مردم آمریکا را ایمن نگه دارند. هدف ما دستیابی به آن است.    

خبرنگار سی‌ان‌ان اما تسلیم نشد و گفت: من جملات شخص ترامپ را می‌خوانم. او این ادعا را پس از بازگشت از جلسه ملاقات با کیم جونگ اون مطرح کرد. ترامپ توئیت زد “تازه فرود آمدیم، سفری طولانی بود، اما همه اکنون می‌توانند احساس ایمنی بیشتری نسبت به اولین روزی که روی کار آمدم احساس کنند. دیگر یک تهدید هسته‌ای از سوی کره‌شمالی وجود ندارد.”

رهبر کره‌شمالی و دونالد ترامپ قصد دارند دومین نشست خودشان را چهارشنبه و پنج‌شنبه همین هفته (هشتم و نهم اسفند) در هانوی پایتخت ویتنام برگزار کنند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

russia

بررسی همکاری‌های ترانزیتی در دیدار سفیر ایران با معاون وزیر حمل‌ونقل روسیه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در این ملاقات دو طرف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *