صفحه اصلی / ورزشی / ورزش بانوان / فوتبال دختران جوان به دنبال تغییر سبک/ خسرویار: باید حمله کنیم

فوتبال دختران جوان به دنبال تغییر سبک/ خسرویار: باید حمله کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران معتقد است باید اصول فوتبال دختران جوان را به سمتی برد که علاوه بر دفاع حمله هم کنند.

کتایون خسرویار

به گزارش کسب و کار نیوز در مورد آمادگی بازیکنان قبل از اعزام به تورنمنت دوستانه سوچی گفت: خیلی راضی نیستم. دو ماه در ایران نبودم و انگار بازیکنان تیم خیلی از نکته‌های مهم فوتبال را فراموش کردند. این موضوع برایم خیلی ناراحت کننده است. همراه با کادرم حدود هشت ماه با بازیکنان کار کردیم تا توانستیم تیم را از مرحله اول بالا بیاوریم.

او در این مورد افزود: تیم در ازبکستان هم خیلی خوب بود. اما الان انگار باید تا حدودی از اول شروع کنم و این در حالی است که برای تورنمنت سوچی وقت نداریم. همراه با کادرم سعی می‌کنیم بازیکنان را سریع به حالت قبل‌شان برگردانیم و اصول فوتبال کشورمان را جلو می‌بریم تا بازیکنان فقط دفاع نکنند بلکه حمله هم کنند. از نظر بدنسازی با آنها کار می‌کنیم و خوشبختانه بدن‌هایشان آماده است. اما از نظر سیستم تاکتیکی بازی کمی ضعیف شدند. می‌توانیم سریع آماده‌شان کنیم تا به نتیجه برسیم.

خسرویار خواستار برگزاری اردوهای بیشتری برای تیم زیر ۱۹ سال شد و گفت: چند نفر از این بازیکنان در لیگ حضور دارند اما با شرایط خیلی ضعیف بازی می‌کنند. فکر می‌کنم از این به بعد باید اردوهای زیادی داشته باشیم. حتی اگر در جریان لیگ باشد اما بازیکنان باید به اردو بیایند تا اصول را یاد بگیرند.

سرمربی تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال در مورد استفاده از بازیکنان ایرانی_ آمریکایی در ترکیب تیم گفت: چهار بازیکن داریم که از آمریکا به تیم اضافه می‌شوند. من هم جز اولین ایرانی_ آمریکایی‌هایی بودم که توانستم از این فرصت استفاده کنم و به تیم ملی ایران بیایم. به همین دلیل دوست داشتم این در را برای بقیه هم باز کنم. چون همه ایرانی هستند و دوست دارم تجربه تیم ملی هم داشته باشند. این بازیکنان چون از پایه فوتبال بازی می‌کنند، می‌توانند خیلی به ما کمک کنند. اینگونه نیست که از بازیکنان ایرانی استفاده نکنم. هر بازیکنی که خوب باشد در ترکیب قرار می‌گیرد.

او در این مورد افزود: این بازیکنان مستقیم به روسیه می‌آیند. اما هر روز فیلم تمرینات ما را می‌بینند و با سیستم‌مان آشنا می‌شوند. از طرف دیگر هر روز حداقل ۱۰ فیلم برای ما می‌گیرند. فکر می‌کنم کارمان برای اینکه بتوانیم آنها را به هم پیوند دهیم کمی سخت باشد اما اگر آنها فوتبالیست هستند سریع یاد می‌گیرند و می‌فهمند.

خسرویار در پاسخ به این سوال که آیا این بازیکنان در تورنمنت سوچی با تیم هماهنگی لازم را دارند؟ بیان کرد: بله چون یک ماه و نیم به آمریکا رفته بودم و تمریناتی که در ایران انجام می‌دهیم را با آنها هم اجرا کردیم. به گونه‌ای که دقیقاً می‌توانم آنها را مثل یک پازل در نقطه‌هایی که لازم دارم، به کار بگیرم. این چهار بازیکن بعد از تورنمنت سوچی به آمریکا برمی‌گردند و بعد از آن هم اگر شرایط خوب باشد برای مرحله دوم مقدماتی آسیا به تیم اضافه می‌شوند.

او در مورد حضور تیم ایران در تورنمنت سوچی گفت: در این تورنمنت سه بازی سخت و خوب داریم. بازیکنان‌شان از نظر استایل، قد و هیکل مثل ما هستند. بازیکن‌های آسیایی ریز و سرعتی هستند. فکر می‌کنم اگر بازیکنانم حواس‌شان را جمع کنند و تیم را با اصول تاکتیکی جلو ببرند می‌توانیم نتیجه خوبی بگیریم. اکنون کمی عقب هستیم اما ایرانی‌ها باهوش و زرنگ هستند و از پس این موضوع بر می‌آیند.

خسرویار خواستار حمایت بیشتر مردم از فوتبال بانوان شد و بیان کرد: ما نیاز داریم که در کشور بیشتر حمایت شویم و فوتبال بانوان ایران سریع‌تر پیشرفت کند. ۱۳ سال است که فوتبال بانوان شروع شده ولی پیشرفتش خیلی کند است. از خانم‌ها و آقایان کمک می‌خواهیم. خانم‌ها باید بیشتر به کلاس‌های مربیگری بروند و با تاکتیک‌های جدید دنیا و روش‌های بدنسازی بهتر آشنا شود. نباید بایستند چون قابلیت رفتن به جام جهانی را داریم. اما برای این پیشرفت به کمک کل کشور نیاز داریم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تقابل دختران فوتبالیست در شب/ دربی کرمان برنده نداشت

به گزارش کسب و کار نیوز، تیم‌های حاضر در لیگ فوتبال بانوان در هفته پانزدهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *