صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / رکوردزنی صادرات ایران به پاکستان در ۱۰ ماهه امسال

رکوردزنی صادرات ایران به پاکستان در ۱۰ ماهه امسال

رایزن بازرگانی ایران در پاکستان از رشد بی سابقه صادرات ایران به پاکستان خبر داد و گفت: در ۱۰ ماهه اول سال ۱۳۹۷ صادرات کشورمان به پاکستان به صورت بی سابقه‌ای از یک میلیارد دلار فراتر رفت و به یک میلیارد و ۱۹ میلیون دلار رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، رایزن بازرگانی ایران در پاکستان از رشد بی سابقه صادرات ایران به پاکستان خبر داد و گفت: در ۱۰ ماهه اول سال ۱۳۹۷ صادرات کشورمان به پاکستان به صورت بی سابقه‌ای از یک میلیارد دلار فراتر رفت و به یک میلیارد و ۱۹ میلیون دلار رسید.

محمود حاجی یوسفی‌پور، اظهار کرد: در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۶ صادرات ایران به پاکستان ۷۴۱ میلیون دلار بود که با رشد ۴۱ درصدی در همین مدت و در سال جاری به یک میلیارد و ۱۹ میلیون دلار رسید.

وی افزود: این در حالی است که دو کشور با فقدان روابط بانکی و حمل و نقل مستقیم دریایی مواجه هستند که در صورت فراهم کردن زیرساخت‌های تجاری، به ویژه روابط بانکی، می‌توان امیدوار بود که صادرات به کشور پاکستان به ۵ میلیارد دلار نیز افزایش یابد.

رایزن بازرگانی ایران در پاکستان گفت: در همین مدت با کاهش ۳۱ درصدی واردات از پاکستان نیز مواجه بوده‌ایم که از ۳۶۵ میلیون دلار به ۲۳۶ میلیون دلار رسیده است.

کالاهای صادراتی ایران به پاکستان شامل ماشین‌آلات صنعتی، کاشی و سرامیک، مصالح ساختمانی و مواد پتروشیمی است.

همچنین مطالعه کنید:

کرونا در کمین بازار شب عید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، با افزایش آمار ابتلا به کرونا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *