صفحه اصلی / استان ها / هرمزگان / تولید ۶۰ میلیون قطعه لارو میگوی خارج فصل در سیریک

تولید ۶۰ میلیون قطعه لارو میگوی خارج فصل در سیریک

تاکنون بیش از ۶۰ میلیون قطعه لارو میگوی خارج از فصل، در بندرکوهستک شهرستان سیریک تولید شده است.

میگو

به گزارش کسب و کار نیوز، رئیس شیلات شهرستان سیریک پیش‌بینی کرد تا پایان دوره بیش از ۳۰۰ میلیون قطعه لارو میگو تولید شود که ۲۰ درصد بیشتر از پارسال است.

عبدالله رئیسی با بیان اینکه بازارپسندی و افزایش تقاضای سایت‌های پرورش، علت افزایش تولید است، افزود: تولید لارو میگوی خارج از فصل از ده روز پیش در سیریک آغازشده است و تا پایان اسفند ادامه دارد.

رئیس شیلات شهرستان سیریک اظهار کرد: بچه میگوهای تولیدی علاوه بر تأمین ذخیره‌سازی مزارع پرورش میگوی هرمزگان، به استان‌های گلستان، سیستان و بلوچستان و بوشهر هم فرستاده می‌شود.

رئیسی با اشاره به اینکه عرضه زودتر به بازار و افزایش بازدهی، از مزایای تولید لارو میگوی خارج از فصل است، اضافه کرد: اکنون ۲۵ نفر به‌صورت مستقیم در این واحد مشغول بکارند.

وی با بیان اینکه برداشت میگوی خارج از فصل آخر خرداد است، عنوان کرد: این سومین سال متوالی است که لارو میگوی خارج از فصل موردنیاز استان و کشور، در مرکز تکثیر میگوی شهر بندرکوهستک شهرستان سیریک تولید می‌شود.

رئیس شیلات شهرستان سیریک افزود: اکنون ۴ مرکز تکثیر میگو در شهرستان سیریک فعال است و تا پایان سال، ۶ مرکز دیگر، به مراکز تکثیر میگوی شهرستان افزوده می‌شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

منطقه حفاظت شده حرا

در حال ارزیابی خسارت به منطقه حفاظت شده حرا در میناب هستیم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, ضیاالدین الماسی در پاسخ به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *