صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / اعزام تیم ویژه وزیر بهداشت برای بررسی علت آتش سوزی بیمارستان سمنان

اعزام تیم ویژه وزیر بهداشت برای بررسی علت آتش سوزی بیمارستان سمنان

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از اعزام تیم بررسی جوانب حادثه آتش سوزی و انفجار کپسول اکسیژن در اتاق عمل بیمارستان کوثر سمنان به دستور وزیر بهداشت در ساعات اولیه پس از حادثه، خبر داد و گفت: موضوع کماکان در دست بررسی است و هرگونه اظهار نظر در خصوص علت حادثه و خاطی یا خاطیان منوط به نهایی شدن بررسی‌های کارشناسی است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر کیانوش جهانپور ضمن ابراز تأسف از درگذشت یکی از شهروندان در این حادثه و ابراز همدردی با خانواده ایشان، افزود: از ساعات ابتدایی پس از وقوع این حادثه، وزیر بهداشت مکررا پیگیر موضوع بوده و در این خصوص دستورات لازم را صادر کردند و تیم ویژه کارشناسی جهت بررسی جوانب موضوع به محل اعزام شده است و تا نهایی شدن این بررسی ها، نمی توان در مورد علل حادثه و عوامل قاصر یا مقصر در بروز آن اظهار نظر کرد.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار کرد: همچنین در این رابطه بازپرس کشیک دادسرای سمنان جهت بررسی و تحقیق، در محل حاضر شده و دستورات لازم از سوی مقام قضایی جهت شناسایی مقصران احتمالی صادر شده است.

بنابر اعلام وبدا، وی تاکید کرد: وزیر بهداشت دستور موکد داده که براساس موازین قانونی، بررسی‌ها انجام شود و چنانچه قصوری انجام شده باشد، برابر با قوانین، با خاطیان برخورد شود.

جهانپور با بیان اینکه پزشکی قانونی، نیروی انتظامی و آتش‌ نشانی از جمله مراجع رسمی برای بررسی پرونده هستند، خاطرنشان کرد: حسب اطلاع همگی، این دستگاه‌ها با حضور در محل، بررسی‌های لازم را انجام داده‌اند و قرار است بعد از بررسی‌های تکمیلی دلایل بروز حادثه را رسماً اعلام کنند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

salamati

۱۰ علامت مهم که باید به پزشک مراجعه کرد

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سایت سیمرغ، همانطور که می‌دانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *