صفحه اصلی / استان ها / خراسان رضوی / گفت‌وگو با معترضان از اولویت‌های کاریم در خراسان رضوی است

استاندار:

گفت‌وگو با معترضان از اولویت‌های کاریم در خراسان رضوی است

استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از اولویت‌های کاری من در استان، گفت‌وگو با مخالفان و معترضان است، چرا که معتقدیم با گفتمان، موضوعات قابل حل شدن است.

رزم حسینی

به گزارش کسب و کار نیوز- علیرضا رزم‌حسینی در همایش عمومی فرماندهان و مدیران انتظامی استان که با حضور فرمانده انتظامی کشور در مشهد برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای امنیت و محکومیت حادثه تروریستی روز گذشته در استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: ۴۰ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی با همه تلخی و شیرین‌های آن گذشت.

وی افزود: در این مدت، برای این که بتوانیم در منطقه و دنیا سرافراز بمانیم هزینه‌هایی پرداخت کردیم و به جایگاه مطلوبی نیز دست یافته‌ایم.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: در سایه تدابیر و رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا در حوزه امنیتی، موقعیت بسیار خوبی داریم و حوزه نفوذمان فراتر از مرزهای جغرافیایی کشور است.

رزم‌حسینی با اشاره به تأثیر امنیت در سایر حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، اظهار کرد: تمام این تلاش‌ها برای این است که ما بتوانیم از این فرصت برای عمران، رفاه و عزت مردم کشور تلاش کنیم.

وی به حضور چشمگیر و خودجوش مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اشاره و خاطرنشان کرد: این مشارکت پیامی برای جهان و پیغامی برای مسئولان کشور داشت.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: پیام این حضور، برای جهانیان وفاداری و همراهی جدا نشدنی مردم از نظام بود و پیغامش برای مسئولان این که ما با همه مشکلات پای کار نظام بوده و هستیم و آمدیم اما باید چالش‌ها برطرف شود.

رزم‌حسینی تاکید کرد: چالش دهه پنجم انقلاب اقتصاد است، اگر اقتصاد کشور قوام داشت به طور حتم تحریم‌ها آثار کمتری بر معیشت مردم می‌گذاشت.

وی با بیان این که ناکارآمدی‌های اقتصادی، تولید نارضایتی می‌کند، خاطرنشان کرد: مردم که گناهی ندارند بلکه از برخی سو مدیریت‌ها به تنگ آمده و اعتراض می‌کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از اولویت‌های کاری من در استان، گفت‌وگو با مخالفان و معترضان است، چرا که معتقدیم با گفتمان، موضوعات قابل حل شدن است.

رزم‌حسینی افزود: برای کاهش نارضایتی‌ها و تقویت امنیت، توانمند سازی جوامع محلی و توجه به اقتصاد خانوار را به عنوان یک اولویت دیگر در قالب تحقق اقتصاد مقاومتی دنبال کرده و می‌کنیم.

وی ادامه داد: به همین منظور با اجرای مثلث توسعه اقتصادی و تقسیم استان به ۱۲ منطقه، این طرح را در خراسان رضوی با انتخاب معین‌های اقتصاد مقاومتی دنبال کرده‌ایم.

استاندار خراسان رضوی گفت: موفقیت اجرای این طرح در گرو همراهی تمامی ارکان حکومت و نظارت و فرهنگ سازی ائمه جمعه و علماست، از این رو تقویت همراهی و همراهی بین تمامی اجزا حکومت را به عنوان دیگر اولویت دنبال می‌کنیم.

رزم حسینی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به توفیقات امنیتی نیروی انتظامی در استان، تاکید کرد: با توجه به حساسیت این استان به لحاظ تردد سالانه بالغ بر ۳۰ میلیون زائر داخلی و خارجی و همچنین همجواری با مرز، تقویت ساختار نیروی انتظامی به ویژه مرزبانی خراسان رضوی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله پلیس در استان، از برگزاری مراسم دهه پایانی ماه صفر و راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بدون هیچ گونه مورد سو امنیتی، به عنوان دو نقطه تاریخی و مهم یاد کرد.

سردار محمد کاظم تقوی از جمع‌آوری بیش از ۲۰۰۰ معتاد متجاهر از سطح شهرستان مشهد از زمان ورود استاندار خراسان رضوی به استان به عنوان دیگر اقدام شاخص یاد کرد و افزود: با اجرای این طرح آمار جرایم و سرقت خرد کاهش چشمگیری داشته است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

بازخوانی شاهنامه‌

نیازمند بازخوانی شاهنامه‌ هستیم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, جعفر مروارید در مراسم اعطای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *