پنج شنبه , ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / پردیس ۴۰۰ هزار نفری می‌شود/ مترو صاحب بودجه مستقل شد

معاون وزیر راه و شهرسازی:

پردیس ۴۰۰ هزار نفری می‌شود/ مترو صاحب بودجه مستقل شد

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان این‌که متروی پردیس در لایحه بودجه سال 1398 دارای ردیف مستقل شده است، تاکید کرد: با توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل واحدهای پردیس جمعیت این شهر در آینده نزدیک به 400 هزار نفر می‌رسد.

مسکن مهر پردیس

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدرضا عارف در مراسم آغاز عملیات اجرایی زیر ساخت‌های پردیس و مطالعات فاز دو قطار برقی تهران-پردیس اظهار کرد: مجمع نمایندگان تهران اولویتی را به شهرهای اقماری تهران داده است. زیرا معتقدیم حضور شهرهای جدید در تهران فرصتی برای ساماندهی حاشیه نشینی است.

وی افزود: در شهرهای اطراف تهران ۴ دفتر را فعال کردیم که یکی از آنها در پردیس قرار دارد چند اولویت داشتیم از جمله تحویل واحدها، بخش زیرساخت‌ها و دسترسی پردیس به تهران. که خوشبختانه این موضوعات در مجموع وضعیت خوبی پیدا کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از این که مسکن مهر پردیس به زودی به نتیجه برسد گفت: تعدادی از مردم طلب کار هستند که امیدواریم آنها هم به واحدهای خود برسند. پردیس پتانسیل‌هایی دارد که می‌تواند در خدمت توسعه ملی باشد لذا از استاندار محترم می‌خواهیم که اولویتی را به این شهرستان بدهد.

وی با اشاره به وجود هشت هزار واحد صنعتی در پردیس گفت: یکی از مسائلی که دنبال می‌کنیم جمع آوری لک‌های صنعتی است که امیدواریم تصمیم منطقی برای ساماندهی این واحدها در نظر گرفته شود.

به گفته‌ی عارف در خصوص درمان، اشتغال، کسب کار، مشکلات مالیاتی برخی کسبه مسائلی وجود دارد که این قول را همشهریان می‌دهیم تا آنها را برطرف کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: پردیس می‌تواند در فناوری‌های پیشرفته به یک منطقه‌ی مهم در کشور تبدیل شود.

در این مراسم همچنین سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) با اشاره به مطالعات فاز دو قطار برقی تهران پردیس گفت: در فاز بعدی عملیات احداث را مد نظر داریم. در فاز سوم تجهیزات را آماده می‌کنیم و امیدواریم با تأمین به موقع منابع کارها به خوبی پیش برود.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) یکی از دغدغه‌های احداث مترو را بومی سازی تجهیزات و سیگنالینگ دانست و گفت: یکی از دغدغه‌ها در بحث مترو به عقب ماندگی بحث مترو سیستم مربوط می‌شود که امیدواریم با حمایت مسؤولان مربوطه در این زمینه به خودکفایی برسیم و بتوانیم تجهیزات و سیگنالینگ را در داخل کشور بومی سازی کنیم تا از خروج ارز جلوگیری شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تورم

 لیست یارانه‌بگیران معیشتی تغییر می‌کند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از کارگرآنلاین،   طرح حمایت معیشتی که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *