صفحه اصلی / استان ها / فارس / همایش انقلاب در فضای مجازی در شیراز برگزار شد

همایش انقلاب در فضای مجازی در شیراز برگزار شد

‌همایش «انقلاب در فضای مجازی» به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، در شیراز برگزار شد.

همایش انقلاب در فضای مجازی

‌‌به گزارش کسب و کار نیوز‌، چهارشنبه ۹ بهمن به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و با همراهی دانشگاه علمی کاربردی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس، در فضای مجازی در شیراز برگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس در این همایش با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی باید بازبینی، تبیین و بازگو شود، گفت: ما دستاوردهای بسیاری داشته‌ایم اما مسئله‌ای که مطرح می‌شود این است که چرا در حاکمیت اسلامی دزدی و اختلاس است.

حجت‌الاسلام محمد رضایی ادامه داد: شبکه‌های معاند و ضدانقلاب از طریق ماهواره و فضای مجازی تبلیغات سو علیه نظام می‌کنند و از دزدی‌های رژیم پهلوی نمی‌گویند.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنم خاطرات اسدالله عَلَم را بخوانید تا از واقعیت‌های آن دوران آگاه شوید و بدانید که چه خفقانی حاکم بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: ما مدعی هستیم که جمهوری اسلامی ایران همچون یکپارچه سفید است و لکه سیاهی در آن نیست، اگر سیاهی هم وجود دارد، نباید باشد.

رضایی گفت: قطعاً وجود اختلاس‌ها هیچ توجیهی ندارد و دستگاه قضائی باید با قاطعیت با کسانی که معیشت مردم را به خطر می‌اندازند و با ظاهر دین دنیای خود را تأمین می‌کنند، برخورد کند که البته این برخوردها در حال انجام است.

وی تأکید کرد: نسبت به مباحثی که در فضای مجازی مطرح می‌شود، تحقیق کنید و ببینید که چقدر واقعیت دارد؛ آن‌ها تلاش می‌کنند که چهره منحوس پهلوی را تطهیر کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با بیان اینکه دشمن از طریق فضای مجازی روی ذهنیت نسل جوان تأثیر می‌گذارد، ابراز داشت: چرا دشمنان از حیف و میل‌های زمان رژیم گذشته و ویرانی‌های روستاها و شهرها نمی‌گویند، اگر کسی آن زمان خیانت می‌کرد شاهد می‌گفت امکانات را برایش فراهم کنید تا به اروپا برود.

رضایی گفت: ۴۰ سالگی انقلاب را جشن خواهیم گرفت البته به دلیل تقارن با ایام شهادت حضرت زهرا (س) باید خط قرمزها و حرمت‌ها هم حفظ شود، به همین منظور از هفدهم تا بیست و یکم بهمن را برای عزاداری اختصاص داده‌ایم.

لزوم آگاهی از فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی در نسل جوان

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس نیز خطاب به جوانان حاضر اظهار کرد: فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی را باید بشناسید، قطعاً در دهه پنجم انقلاب اسلامی نیازمند حل معضلات اقتصادی هستیم، این مسئله در سایه اقتصاد دانش‌بنیان حل می‌شود.

حبیب دانش منش افزود: در این دهه باید اقتصاد کارآفرین داشته باشیم که یکی از ملزومات اقتصاد دانش‌بنیان افراد ماهر است و دانشگاه‌ها هم به همین سمت یعنی دانشگاه نسل سوم و کارآفرینی باید برود.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس گفت: معضلاتی که داریم ناشی از این است که سرگرم تحقیق و آموزش بودیم و به دنبال حل مسائل جامعه نبودیم.

دانش منش تأکید کرد: ما برای دفاع از خودمان امکاناتی داریم که کسی جرأت حمله را نخواهد داشت، دستیابی به این امکانات ذیل رویکرد حل مسئله بود که در جنگ ۸ ساله با آن مواجه شدیم، اگر همین رویکرد را در جنبه‌های دیگر هم داشته باشیم موفق می‌شویم.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی فارس گفت: دهه پنجم انقلاب دهه شکوفایی در بعد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خواهد بود، با نسل جوان و پویا این انقلاب باشکوه‌تر ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام

 

 

همچنین مطالعه کنید:

مرغ گوشت

تولید بیش از ۱۲۶ هزار تن مرغ گوشتی در فارس

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما,مرکز فارس،مدیر امور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *