صفحه اصلی / سیاسی / سیاست داخلی / شایسته این ملت نیست در صف گوشت منجمد بایستند

قالیباف:

شایسته این ملت نیست در صف گوشت منجمد بایستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی ضعف‌ها و کاستی‌های موجود ناشی از عدم مدیریت جهادی است، گفت: شایسته این ملت و نظام نیست که در چهل سالگی انقلاب در صف گوشت منجمد بایستند، مقصر انقلاب و باورهای انقلابی نیست بلکه مقصر اصلی مدیریت نادرست مدیران است.

محمدباقر قالیباف

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدباقر قالیباف امروز در مراسم گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و افتتاحیه اندیشکده مطالعات راهبردی گیلان که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به فراز و نشیب‌ها و دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی اظهار کرد: چهل سالگی در فرهنگ اسلامی ما نقطه عطف و حکمت الهی است زیرا بعثت نبی مکرم در چهل سالگی رخ داده بر این اساس عدد چهل نماد عقلانیت، کمال و تفکر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در انقلاب ما روحیه ظلم ستیزی، مبارزه با استکبار و خدمت به مردم وجود دارد، افزود: در حوزه کارکردی دچار ضعف هستیم و شایسته این ملت و نظام نیست که در چهل سالگی انقلاب در صف گوشت منجمد بایستند، مقصر انقلاب و باورهای انقلابی نیست بلکه مقصر اصلی مدیریت و تفکرهای نادرست مدیران است.

وی با بیان اینکه نیازمند یک الگوی کارآمد در اداره کشور هستیم، تصریح کرد: آنچه در انقلاب اسلامی باعث پیشرفت می‌شود شعار نیست بلکه عملکرد صحیح است باید برای خدمت به مردم ایثار کنیم.

قالیباف با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری “نیازمند کار خوب هستیم”، گفت: در برخی مواقع برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام می‌گیرد اما در عمل شاهد نقایصی هستیم، برخی ضعف و کاستی‌های موجود ناشی از عدم مدیریت جهادی است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش مؤثر حوزه و دانشگاه در پیشرفت و توسعه کشور، ادامه داد: حوزه و دانشگاه باید با ارائه راهکارهای علمی و تخصصی به برون رفت کشور از مشکلات و چالش‌ها کمک کنند.

وی اضافه کرد: دانشگاه باید در مباحث مختلف ورود کند زیرا در بسیاری از مباحث از جمله اقتصاد الگوی انقلابی و مردم محور وجود ندارد لذا این دانشگاه و حوزه است که باید در آن وارد شود و از ظرفیت علمی و تخصصی جوانان استفاده کند.

قالیباف با اشاره به اینکه کارشناسی در امور باید مبتنی بر عقلانیت باشد، بیان کرد: دوستداران نظام و انقلاب مسائل مهم و ملی را دوقطبی نمی‌کنند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: مجلس شورا اسلامی در رأس امور است و افرادی که به آن ورود می‌کنند برای وضع قانون و نظارت بر حسن اجرای قوانین قسم یاد می‌کنند لذا ضروری است افراد علمی و نخبه وارد مجلس شوند.

وی FATF را مدلی از ساختار آمریکایی برای کنترل جهان دانست و گفت: باید روش خود را برای طرح‌های این چنینی دنبال کنیم که در این راستا ضرورت دارد از افراد متخصص دانشگاهی و نخبگان علمی بهره مند شویم، نباید با اینگونه لوایح از مواضع سیاسی و جناحی برخورد کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

Rabiee

ربیعی: دولت مخالف تشکیل «وزارت میراث فرهنگی و گردشگری» است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از میزان،  علی ربیعی در جریان نشست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *