صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / ۳.۵میلیارد دلار از ارزهای کشور گم شد

۳.۵میلیارد دلار از ارزهای کشور گم شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سرنوشت ۳.۵ میلیارد دلار از ارزهایی که از ابتدای امسال بابت واردات کالا تخصیص یافته مشخص نیست، گفت: منتظر گزارش وزارت صمت در این رابطه هستیم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سرنوشت ۳.۵ میلیارد دلار از ارزهایی که از ابتدای امسال بابت واردات کالا تخصیص یافته مشخص نیست، گفت: منتظر گزارش وزارت صمت در این رابطه هستیم.

محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه جلسه امشب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، در جمع خبرنگاران با اشاره به سرنوشت ۳.۵ میلیارد دلار از ارزهای تخصیص یافته گفت: برآوردهای ما نشان می دهد که ۳.۵ میلیارد دلار از ارزهای تخصیص یافته کشور در هیچ یک از فرایندهای نقل و انتقالات در بانکها، گمرک و نهادهای این چنینی به ثبت نرسیده است.

پورابراهیمی افزود: تا به امروز این میزان ارز ثبت نشده و البته وزیر صنعت معتقد است که بخشی از آن در فرایند نقل و انتقالات در خارج از کشور و یا حمل کالا بوده و به دلیل زمانبر بودن پروسه حمل و نقل یا ترخیص از گمرکات کالای مرتبط با آن به کشور نیامده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: به هر حال تکلیف ۳.۵ میلیارد دلار مشخص نیست و ما منتظر پاسخگویی وزیر صنعت هستیم که گزارش کاملی ارائه دهد تا اگر مشکلی در مورد استفاده از این رقم وجود ندارد اعلام نمایند. به هر حال ما در مورد وضعیت کنونی این مبالغ اظهارنظر نمی کنیم تا گزارش کارشناسی دریافت شود.

 

همچنین مطالعه کنید:

 مهلت تسویه بدهی بانکی پس از حذف سود مرکب تا پایان آذر ۹۹

به گزارش کسب و کار نیوز ،بانک مرکزی اعلام کرد: بدهکاران برای تسویه نقدی بدهی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *