صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / گودرزی: مجمع تشخیص مصلحت هر چه زودتر CFT و پالرمو را تایید کند

گودرزی: مجمع تشخیص مصلحت هر چه زودتر CFT و پالرمو را تایید کند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه زودتر لوایح CFT و پالرمو را تأیید کرده و در مورد آن تصمیم گیری کنند.

مسعود گودرزی

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: لوایح چهار گانه مورد تاکید گروه اقدام ویژه مالی (FATF) پکیجی است که وضعیت مالی ما را با اتحادیه اروپا مشخص می‌کند البته در فضای مناسبات طرفین به گونه‌ای عمل شد که دو طرف درباره‌ی تصمیم گیری آن ملاحظاتی داشتند.

وی توضیح داد: اروپایی‌ها مهلت را تمدید کرده تا رفتار ایران را ببینند ایران هم به دلیل ندیدن اقدام و عمل و موضع محکم از سوی اروپایی‌ها روند پروسه را ادامه دادند که در نهایت زمان بر شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «تأیید این لوایح به منافع ملی لطمه نمی‌زند» گفت: قطعاً تمامی تصمیمات مبتنی بر منافع ملی خواهد بود لذا انتظار ما این است که مجمع تشخیص هر چه سریع‌تر تکلیف لوایح CFT و پارلرمو را مشخص کرده و آنها را تأیید کند.

لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) و لایحه پارلرمو دو لایحه باقی‌مانده از لوایح چهارگانه مورد تاکید گروه اقدام ویژه مالی (FATF) است که بعد از رفت و برگشت بین مجلس و شورای نگهبان در مرحله بررسی در مجمع تشخیص می‌باشد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

فرار مالیاتی

۶۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *