صفحه اصلی / سیاسی / سیاست داخلی / به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که متخلفان از تعزیرات حساب ببرند

آیت الله مکارم‌شیرازی:

به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که متخلفان از تعزیرات حساب ببرند

آیت الله مکارم شیرازی گفت: متأسفانه بخشی از تجار و کسبه از تعزیرات به هیچ وجه نمی‌ترسند، باید این مساله را آسیب شناسی کرده و به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که متخلفان از تعزیرات حساب ببرند.

مکارم شیرازی

‌به گزارش کسب و کار نیوز، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار مدیرکل تعزیرات استان تهران، با بیان این که امروز مسائل اقتصادی ما به کلاف سردرگمی تبدیل شده است، اظهار کرد: عوامل مختلفی دست به دست هم داده که نتیجه آن فشار کم سابقه بر مردم و به ویژه طبقات ضعیف است.

وی با تاکید بر اینکه باید این فشار از دوش مردم برداشته شود؛ چرا که ادامه آن به صلاح کشور و نظام نیست، تحقق این مساله را منوط به کار جهادی و همکاری همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها از جمله تعزیرات دانست.

این مرجع تقلید با تاکید بر این که باید فرهنگ انصاف و رعایت مسائل اخلاقی، شرعی و دینی در جامعه احیا شود، افزود: متأسفانه در فضاهای مجازی این فرهنگ مورد تخریب واقع شده و در نتیجه برخی به دنبال سود بیشتر و ثروت اندوزی با هر وسیله‌ای هستند.

مکارم شیرازی ادامه داد: متأسفانه بخشی از تجار و کسبه از تعزیرات به هیچ وجه نمی‌ترسند، شما باید این مساله را آسیب شناسی کرده و به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که متخلفان از تعزیرات حساب ببرند.

وی قاطعیت داشتن به ویژه در مقابل افراد صاحب نفوذ را به مسئولان تعزیرات توصیه و تاکید کرد: اینکه عده‌ای کاسب جزء را به خاطر مسائل کوچکی بگیرند و پرونده‌های زیادی روی هم انباشته شود و به گردن کلفت‌ها و دانه درشت‌ها نپردازند، اینها افتخار و هنر نیست.

مکارم شیرازی از عدم نظارت بر بازار ارز نیز انتقاد کرد و گفت: اینکه عده‌ای ارز با نرخ دولتی دریافت کنند و پول آن را به بازار برنگردانند یا محصولی وارد نکنند و یا با قیمت بالا به بازار عرضه کنند و کسی هم متعرض آنها نشود، این نشان از یک ضعف و خلاء جدی دارد.

وی با تاکید بر لزوم برخورد با پدیده قاچاق، اظهار کرد: این همه قاچاق در بخش‌ها و محصولات مختلف صورت می‌گیرد، آیا تعزیرات از اینها خبر ندارد؟ به عقیده ما اگر بخواهد کاری صورت گیرد باید سازمان تعزیرات به کلی متحول شود.

وی ابراز کرد: تا زمانی که تعزیرات قاطعیت پیدا نکند و جلوی متخلفان عمده را نگیرد فایده‌ای نخواهد داشت؛ اگر کار جهادی در تعزیرات نشود وضع فعلی ما را به نتیجه مطلوب نخواهد رساند.

مکارم شیرازی ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم به ویژه اقشار متوسط و ضعیف جامعه، یادآورشد: اگر جلوی متخلفان بزرگ گرفته شود، بخش قابل توجه و مهمی از مشکلات اقتصاد کشور حل خواهد شد.

وی در پایان خواستار چاره اندیشی مسئولان برای حل مشکلات کشور شد و عنوان کرد: ما نگران وضع کنونی هستیم، امیدواریم چاره‌ای برای حل مشکلات اندیشیده شود، دولت، مجلس، قوه قضائیه و دیگر نهادها همه دست به دست بدهند تا مشکلات مردم به حداقل برسد و دامن همت به کمر زنید و این کار را با جدیت دنبال کنید.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

آدمی که عقل نداشته باشد عسر و حرجی بر او نیست

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا،مهدی چمران گفت: خطرناک‌تر از ویروس …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *