صفحه اصلی / استان ها / خراسان شمالی / محیط بانی که شهید محسوب نشد

محیط بانی که شهید محسوب نشد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی به صدو حکم قصاص برای ضارب محیط بان خراسان شمالی با نام "سعید پرهام" اشاره کرد و گفت: حکم قصاص ضارب بعد از هشت سال در دیوان عالی تأیید شد اما بعد از گذشت این مدت "سعید پرهام" به عنوان شهید محسوب نشد.

چه کسی از محیط‌بان محافظت می‌کند؟

به گزارش کسب و کار نیوز، علی اصغر مطهری در جمع خبرنگاران افزود: بنیاد شهید اعلام کرده است که بر طبق بخش نامه سال ۹۳ این فرد به عنوان شهید محسوب می‌شود این درحالیست که محیط بان های دیگری بوده اند که حین انجام کار قبل از سال ۹۳ کشته شده و به عنوان شهید معرفی شدند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این اقدام بنیاد شهید موجی از یاس و ناامیدی را در میان محیط بان ها ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای سال جاری ذخیره گاه زیستی کپه داغ در این استان در فهرست آثار بین المللی قرار گرفت، افزود: زمانیکه طرح‌ها در فهرست آثار بین المللی قرار می‌گیرند، اعتبارهای بین المللی نیز به آنها تعلق می‌گیرد اما تحمیل کردن تحریم‌ها موجب شده تا برای دریافت اعتبارات بین المللی از سوی یونسکو با مشکل مواجه باشیم.

وی با بیان اینکه محور برنامه‌هایی که در طرح‌های بین المللی انجام می‌شود، مردم محور است، ادامه داد: در طرح بین المللی ذخیره گاه زیستی کپه داغ نیز طرح‌هایی که اجرایی خواهیم کرد مردم محور خواهد بود و برای ارتقای معیشت مردم تلاش خواهد شد تا از این طریق ظرفیت و پتانسیل‌های طبیعی منطقه حفظ شود.

وی اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد تا منطقه گلیل که در ذخیره گاه زیستی کپه داغ واقع شده است با ارتقای معیشت مردم حفظ شود. منتظر آن نمی‌نشینیم که اعتبارات بین المللی اختصاص یابد بلکه فعلاً با اعتبارات درون سازمانی کار را انجام می‌دهیم.

زباله و شکار غیرقانونی حیات وحش از مشکلات اساسی پارک ملی گلستان

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر زباله‌های رها شده در پارک ملی گلستان اظهار کرد: برای پاکسازی پارک ملی گلستان از زباله‌ها تاکنون چندین تشکل با حضور مردم، مسئولان ذی ربط خراسان شمالی و استان گلستان تشکیل شده به طوریکه پارک ملی پاکسازی می‌شود اما حجم رها سازی زباله به اندازه‌ای است که پاک‌سازی‌ها به چشم نمی‌آید.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید فرهنگ مدیریت پسماند توسط مردم تقویت شود، ادامه داد: برای اینکه بتوان این موضوع را مدیریت کرد برنامه ایجاد تفرج گاه‌ها در پارک ملی گلستان پیشنهاد شده و در دستور کار است که مردم فقط در این تفرج گاه‌ها مستقر شوند و از اتراق پراکنده خودداری کنند، در این‌صورت موضوع پراکندگی زباله‌ها نیز تا حدودی رفع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت پارک ملی گلستان بالاست اما هم اکنون مشکلات زباله و شکار غیرقانونی حیات وحش مواجه است.

مطهری تصریح کرد: آتش سوزی نیز یکی دیگر از مشکلات این منطقه است چرا که برخی از آتش سوزی‌های رخ داده با بی احتیاطی مردم صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

پرونده تخلف کرونایی

تشکیل ۳۳ پرونده تخلف کرونایی در خراسان‌شمالی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, کرمیان فر اظهارکرد: مبلغ جریمه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *