صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / شال سرخ‌ها مقابل جلیقه زردها در خیابان‌های پاریس

شال سرخ‌ها مقابل جلیقه زردها در خیابان‌های پاریس

هزاران معترض فرانسوی با تجمع در خیابان‌های پاریس خشونت جنبش "جلیقه زردها" را که هفته‌هاست حکومت امانوئل ماکرون را متزلزل کردند، محکوم کردند.

معترضان فرانسوی

به گزارش کسب و کار نیوز، یک روز پس از یازدهمین هفته متوالی از اعتراضات روز شنبه در فرانسه، حدود ۱۰ هزار تن در اعتراضات مقابله‌ای شرکت کردند و اقدامات خشونت‌طلبانه جلیقه زردها را به چالش کشیدند.

برخی از شرکت‌کنندگان در این تجمع مسالمت‌آمیز که از شرق پاریس شروع شد و به میدان باستی رسید، شال‌ قرمز رنگ به همراه داشتند و شعارهایی از جمله “خشونت‌ را متوقف کنید” و “دست از سر جمهوری من بردارد” سر دادند.

روز شنبه معترضان جلیقه زرد پاریس هم در میدان باستی گردهم جمع شدند اما زد و خوردی میان پلیس و معترضان به وقوع پیوست و یکی از معترضان از ناحیه چشم مجروج شد و بحث‌هایی درباره استفاده مقام‌ها از قوه قهریه به وجود آمد.

معترضان جلیقه زرد از نوامبر گذشته در اعتراض به افزایش مالیات سوخت به خیابان‌ها آمدند. جنبش آنها در نهایت گسترده شده و به اعتراضاتی علیه دولت تبدیل شد. به گزارش وزارت کشور فرانسه، حدود ۶۹ هزار تن در تظاهرات روز شنبه شرکت داشتند که حدود ۴۰۰۰ تن در پاریس بود و نسبت به هفته‌های پیشین کاهش نشان می‌داد.

با این حال مجروح شدن یکی از فعالان سرشناس به نام ژروم رودریگز موجب شد تا پوشش تلویزیونی بیشتری نسبت به راهپیمایی “شال سرخ‌ها” دریافت کند و بحث درباره استفاده پلیس از گلوله‌های پلاستیکی و بمب‌های دودزا افزایش یافته است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

kanada

وزارت امور خارجه کانادا خواستار خویشتن‌داری مقامات ایران شده است

وزارت امور خارجه کانادا در پی اظهارات مداخله‌جویانه مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *