صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / جاده های ۱۷ استان برفی و بارانی شد

مسئول مرکز مدیریت راه های کشور:

جاده های ۱۷ استان برفی و بارانی شد

مسئول عملیات مرکز مدیریت راه های کشور از آغاز بارش برف و باران در مسیرهای 17 استان به ویژه سه محور فیروزکوه، هراز و کندوان خبر داد.

«ایمان مهرابی نیا» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون محورهای مواصلاتی در استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، تهران، البرز، زنجان و مازندران شاهد بارش برف و در برخی از محدوده ها بارش باران از چند ساعت پیش است.
وی با بیان اینکه بارش برف و باران روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته در محورهای این استانها ادامه دارد، گفت: هنگام تردد در تمام محورهای برفگیر کشور همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات مورد نیاز زمستانی برای رانندگان الزامی است.
مسئول عملیات مرکز مدیریت راه های کشور بیان کرد: در حال حاضر بارش باران نیز در محورهای استان های ایلام، خوزستان، قزوین، قم، لرستان، مرکزی، همدان، کردستان، کرمانشاه و گیلان ادامه دارد و رانندگان هنگام تردد از این محورها با احتیاط کامل رفت و آمد کنند.

** ممنوعیت تردد به دلیل شرایط جوی
محور رامیان – اولنگ – شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان و محور فرعی شمشک – دیزین واقع در استان های البرز و تهران همچنان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
محور پونل – خلخال در استان گیلان، محور سی سخت – پادنا واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، محور گنجنامه – تویسرکان واقع در استان همدان و محور سروآباد – پاوه واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود خواهد بود.
محور رویان – بلده (حدفاصل وازک تا بلده) واقع در استان مازندران، محور رامهرمز – بهبهان (مسیر برگشت) واقع در استان خوزستان و محور اندیکا – شهرکرد واقع در استان خوزستان، تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی به روی خودروها بسته است.
براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی و سامانه‌ های تردد شمار، اکنون به ‌استثنای محورهای مسدود شده، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.
در شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۲۳۰ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۳٫۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۶٫۷ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کنند.
هموطنان می توانند برای دریافت آخرین وضعیت راه های کشور عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌ تلفن های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.
اقتصام**۱۱۰۸*۲۰۲۵

همچنین مطالعه کنید:

ایرباس برای جلوگیری از ورشکستگی ۱۵۰۰۰ نفر را اخراج می‌کن

به گزارش کسب و کار نیوز، غول هواپیماسازی اروپا، ایرباس، اعلام کرد که برای حفظ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *