صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / پارک ها مراکز رشد و شتاب‌ دهنده‌ها / پارک علم و فناوری توسعه‌ ‌باید منشأ خیر و تأثیرگذاری باشد

یک سئول:

پارک علم و فناوری توسعه‌ ‌باید منشأ خیر و تأثیرگذاری باشد

قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مدیریت پارک علم و فناوری باید به دنبال توسعه باشد.

مهدی کشمیری

به گزارش کسب و کار نیوز، اکبر بهنامجو افزود: در جنگ اقتصادی قرار داریم و باید در این جنگ حضور و تلاش مضاعفی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در جنگ، شب و روز وجود ندارد، ادامه داد: پارک علم و فناوری باید با هماهنگی بین دستگاهی، از پتانسیل‌های جمعی آنها در توسعه استفاده کند.

بهنامجو ادامه داد: باید از تجاری سازی محصولات شرکت‌های دانش بنیان کاملاً حمایت کرد و با تجاری سازی، این محصولات را وارد بازار کرد.

استاندار اردبیل افزود: باید جوانان و ایده‌های آنها کاملاً حمایت شوند تا از برآیند آنها تولید ثروت کرده و به افزایش ثروت استان کمک کرد.

عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: علی رغم اینکه سابقه تأسیس پارک‌ها به اوایل دهه ۸۰ بر می‌گردد، اما در استان اردبیل این پارک در سال ۸۶ مجوز فعالیت گرفته است اما با حدود ۵ سال تأخیر تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری اردبیل، آخرین پارکی بود که در بین استان‌ها شکل گرفته است، تصریح کرد: در سال‌های گذشته پارک علم و فناوری کارهای خوب و ارزنده‌ای که انجام داده است که با توجه به نقش پارک‌ها در ایجاد ثروت و توسعه اشتغال دانش بنیان، باید بیش از پیش از پارک علم و فناوری حمایت کنیم.

حبیبی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری می‌تواند با همکاری مراکز رشد دانشگاه‌های استان گام‌های مؤثری در توسعه اشتغال‌های فناورانه بردارد، ادامه داد: همه امکانات و تجهیزات دانشگاه محقق اردبیلی با رعایت ضوابط موجود در اختیار پارک علم و فناوری قرار دارد.

انتهای پیام

دبیر: زهرا حبیب پور

همچنین مطالعه کنید:

business

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته سوم آذرماه ۱۳۹۸

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، در هفته‌ای که پشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *