صفحه اصلی / استان ها / کرمان / حضور در مناطق مختلف کشور در تعطیلات پایان هفته‌ برای برطرف کردن مشکلات مردم
حضور در مناطق مختلف کشور در تعطیلات پایان هفته‌ برای برطرف کردن مشکلات مردم

نوبخت خبر داد

حضور در مناطق مختلف کشور در تعطیلات پایان هفته‌ برای برطرف کردن مشکلات مردم

معاون رئیس‌جمهور افتخار خود را خدمت‌رسانی به مردم دانست و گفت: براساس برنامه‌ریزی که انجام دادم پنج‌شنبه و جمعه‌ها در جمع مردم مناطق مختلفی از کشور حضور پیدا می‌کنم تا تدبیری برای برطرف کردن مشکلات آن‌ها بیندیشم.

دکتر نوبخت

به گزارش کسب و کار نیوز، «محمدباقر نوبخت» عصر امروز پس از بازدید از کارخانه لبنیات پاک آراد شهرستان قلعه‌گنج تا مسیر رسیدن به پروژه بعدی را با خودروی حامل خبرنگاران طی کرد.

وی در جمع خبرنگاران استان کرمان گفت: این دولت آخرین قطعه کاری ماست و قطعاً پس از پایان این دولت هیچ مسئولیتی قبول نخواهم کرد.

معاون رئیس‌جمهور اظهار امیدواری کرد در آخرین سال‌های کاری خود بتوانم خدمتی به مردم انجام دهم همانطور که تأکید امام(ره) این بود که هر چه داریم از مردم است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با یادآوری بازدید صبح امروز خود از روستایی در شهرستان قلعه‌گنج و  با ابراز تأسف از زندگی دشوار کودکان در آن مکان گفت: با این مناظر دوران کودکی خود را به یاد آوردم که ما نیز زندگی سختی داشتیم هرچند که ما در شهر زندگی می‌کردیم و مشکلات ما به اندازه این کودکان نبود.

وی از مسئولیت سنگین خود سخن گفت و اظهار کرد: مسئول سازمان برنامه و بودجه، برنامه‌ریزی در راستای توسعه کشور است اما همواره این پرسش برای خود بنده بوده است که چطور می‌توانم در تهران و در طبقه دهم ساختمانی بنشینم و کوه را نگاه کنم و برای این مردم کپرنشین مناطق محروم کشور برنامه‌ریزی کنم؟ بنابراین تصمیم بر حضور در مناطق محروم گرفتم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به ۱۶ پروژه‌ای که برای توسعه جنوب استان کرمان در نظر گرفته شده  است گفت: ۶۸۶ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه‌ها در نظر گرفته شده که بخشی از اعتبارات این پروژه‌ها تا پایان سال اختصاص می‌یابد.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: برخی مصوبات در این ۱۶ طرح دیده نشده بود که با دیدن وضعیت این مناطق و پس از بازگشت به تهران با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، جزو مصوبات قرار خواهد گرفت. به طور مثال اختصاص یارانه برای ۴۰۰۰ نفر رودباری که تاکنون یارانه نگرفته بودند، یکی از این اقدامات خواهد بود که براساس اختیاراتم این یارانه را پرداخت خواهم کرد.

نوبخت تصریح کرد: در زمینه مسکن این مناطق با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور برای احداث واحدهای مسکونی روستایی که مخصوص کپرنشینان است، امروز به‌صورت تلفنی مذاکراتی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی اوقات مسئولان هیچ حسی نسبت به مردم محروم ندارند و خود را از جنس مردم نمی‌دانند و در نتیجه در قبال پیشرفت مردم آن مناطق خود را مسئول نمی‌دانند، از این‌رو به جد اعلام می‌کنم که عذر چنین مدیرانی را خواهیم خواست.

معاون رئیس‌جمهور در ادامه سفر یک روزه خود از مجتمع پرورش بز شیری مورسیای فجر اصفهان بازدید کرد.

برپایه این گزارش، این مجتمع ۴۲۰۰ رأس بز شیری مولد از نژاد اصلاح شده اسپانیایی با نام مورسیا دارد که هر بز روزانه بیش از ۳ لیتر شیر می‌دهد و هم‌اکنون ۴۵ نفر در این مجموعه مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

کلزا

پیش‌بینی برداشت ۵۰۰۰ تن دانه‌های روغنی از مزارع استان کرمان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, “عباس سعیدی” در جریان برداشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.