صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / می‌توانیم گره کور اشتغال را باز کنیم/توسعه مراکز بین‌المللی از رهگذر کشورهای همسایه

معاون فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی:

می‌توانیم گره کور اشتغال را باز کنیم/توسعه مراکز بین‌المللی از رهگذر کشورهای همسایه

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به اشتغال‌محور بودن رشته‌های این دانشگاه از دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بزرگترین دانشگاه مهارتی کشور نام برد و گفت: روندی که این دانشگاه در پیش گرفته می‌تواند گره کور اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را باز کند.

دکتر سیداحمدرضا پیش‌بین

به گزارش کسب و کار نیوز در خصوص چرایی فقدان رویکرد جدی‌تر به تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه فراگیر گفت: در حوزه تحصیلات تکمیلی به دنبال این هستیم که با ایجاد ظرفیت‌های لازم در آینده به‌صورت “پروژه‌محور” به سمت ایجاد رشته‌های کارشناسی ارشد برویم البته در شرایط فعلی این مهم اولویت نخست ما نیست اما در درازمدت به این سمت حرکت خواهیم کرد.

مراکز بین‌المللی دانشگاه جامع توسعه می‌یابند

وی از توسعه همکاری‌های بین‌المللی به عنوان دیگر اولویت کاری این دانشگاه جامع در سطح ملی نام برد و افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشورهای منطقه و همسایه به دنبال توسعه مراکز بین‌المللی خود است و در همین راستا رایزنی‌هایی با کشورهای پیشرفته و مهارت‌محور نیز صورت گرفته است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه ادامه داد: در آینده نزدیک شاهد توسعه همکاری‌های بین‌المللی در خصوص آموزش‌های مهارتی خواهیم بود.

وی از افزایش انجمن‌های علمی به عنوان اولویت دیگر این دانشگاه در دوره جدید نام برد و افزود: در همین راستا به دنبال این هستیم که در هر مرکز حداقل یک انجمن علمی دانشجویی داشته باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از افزایش کانون‌های فرهنگی در مراکز علمی کاربردی به عنوان دیگر سیاست این دانشگاه نام برد و گفت: علاوه بر این ایجاد انجمن‌های ورزشی در دانشگاه‌ها از دیگر هدفگذاری‌های عمده در این بخش است.

وی با اشاره به افزایش خدمات دانشجویی در این دانشگاه اظهار کرد: امسال اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان به منظور اعطای تسهیلات دانشجویی جذب کردیم و هر دانشجو می‌تواند در هر نیمسال ۵۰۰ هزار تومان وام دانشجویی از این محل دریافت کند که حدود ۵۰ درصد شهریه پرداختی هر دانشجو است.

یک وعده غذای گرم برای دانشجویان هشت استان محروم

وی از تخصیص ۲.۵ میلیارد به غذای دانشجویی در نیمسال اول امسال خبر داد و گفت: البته دانشجویان هشت استان محروم‌ و کمتر برخوردار از اعتبارات غذای دانشجویی بهره‌مند هستند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور ادامه داد: قرار است در آینده تا ۴۰ درصد دانشجویان مراکز علمی کاربردی کشور از یک وعده غذای گرم بهره‌مند شوند.

وی از الزام دانشگاه‌های علمی کاربردی استان‌ها به تدوین برنامه‌های راهبردی سه تا پنج ساله خبر داد و افزود: مراکز دانشگاهی باید برنامه راهبردی را متناسب با ظرفیت‌های بومی استان خود تدوین کنند.

دکتر پیش‌بین بر لزوم تغییر و اصلاح برخی رشته‌ها تاکید و تصریح کرد: برخی مراکز دانشگاهی بیش از ۱۰ سال است که یک سری رشته‌ها را بدون بازنگری در پایان هر دوره مجدد درخواست می‌کنند در صورتی که هر رشته در هر پنج سال یک بار نیازمند بازنگری است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *