صفحه اصلی / ورزشی / سایر رشته های ورزشی / اولین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج در سال ۲۰۱۹ / خادم‌الشریعه در رده ۲۱ جهان

اولین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج در سال ۲۰۱۹ / خادم‌الشریعه در رده ۲۱ جهان

در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج سارا سادات خادم‌الشریعه با ۲ پله سقوط نسبت به ماه قبل در رده بیست و یکم ایستاد.

سارا خادم الشریعه - شطرنج داخل سالن آسیا

به گزارش کسب و کار نیوز، در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج در ماه ژانویه ۲۰۱۹ میلادی سارا سادات خادم‌الشریعه  با ۲۴۶۸ واحد ریتینگ و ۲ پله سقوط نسبت به ماه گذشته در رده بیست و یکم برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان جای گرفت.

خادم الشریعه در بخش سریع شطرنج بازان جهان با ریتینگ ۲۴۶۰ در رده هفدهم و در بخش برق آسا با ریتینگ ۲۴۶۱ در رده یازدهم جهان قرار گرفته است. 

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان جهان نیز پرهام مقصودلو با ۲۶۷۹ واحد ریتینگ با هفت پله سقوط و کاهش ۹ واحد ریتینگ در رده شصت و شش قرار گرفت. او در بخش برترین‌های جوانان جهان با دو پله صعود در رده دوم قرار گرفته است.

در بخش استاندارد جوانان جهان علیرضا فیروزجا با ۲۶۱۸ واحد ریتینگ در رده هفتم، سید محمد امین طباطبایی با ۲۶۰۲ واحد ریتینگ در رده دوازدهم، شاهین لرپرزنگنه با ۲۴۹۳ واحد ریتینگ در رده شصت و شش، آرین غلامی با ۲۴۸۸ واحد ریتینگ در رده هفتادو یکم و آرش طاهباز با ریتینگ ۲۴۶۸ در رده ۱۰۱ جهان ایستاده‌اند.

در بخش دختران جوان جهان نیز مبینا علی‌نسب با ریتینگ ۲۲۵۶ (ریتینگ ماه قبل ۲۲۵۶، ۳۲ رده ماه قبل) و ۹ پله سقوط نسبت به ماه قبل در رده چهل و یکم قرار گرفته است.

در بخش استاندارد برترین شطرنجبازان ایران نیز پرهام مقصودلو در رده نخست قرار دارد. علیرضا فیروزجا و پویا ایدنی نیز در رده دوم و سوم ایستاده‌اند.

سیدمحمد امین طباطبایی، احسان قائم‌مقامی، امیررضا پوررمضانعلی، مسعود مصدق‌پور، شاهین لرپری زنگنه، آرین غلامی و سیدخلیل موسوی در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند.

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان دختران ایران، سارا سادات خادم‌الشریعه در صدر جدول قرار دارد. آتوسا پورکاشیان و غزل حکیمی فرد در رده‌های دوم و سوم ایستاده‌اند.

مبینا علی نسب، میترا حجازی‌پور،  هانیه خلجی، مینو عسگری‌زاده، درسا محمدابراهیم خان ابری، آناهیتا زاهدی فر و انوشا مهدیان در رده‌های بعدی جای گرفتند.

ایران در این ماه همچنان با میانگین ریتینگ ۲۵۵۵ در رده بیست‌وپنجم جهان قرار گرفته است.

در بخش استاندارد مگنوس کارلسن قهرمان حال حاضر جهان با ۲۸۳۵ واحد ریتینگ در صدر برترین شطرنج‌بازان جهان در بخش استاندارد قرار دارد و فابیانو کاروانا آمریکایی با ۲۸۳۸ واحد ریتینگ در رده دوم ایستاده است.

در بخش استاندارد برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان نیز هو یفان با ۲۶۶۲واحد همچنان صدرنشین است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شهلا بهروزی‌راد

ماموریتم در توکیو کسب مدال پارالمپیک است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, شهلا بهروزراد در ارزیابی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *