صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / اسارت ۱۹ خبرنگار فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی

اسارت ۱۹ خبرنگار فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی

وزارت اطلاع‌رسانی نوار غزه اعلام کرد که ۱۹ خبرنگار فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی به حبس کشیده شده‌اند.

به گزارش کسب و کار نیوز، این وزارتخانه طی گزارشی که نسخه‌ای از آن به مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین ارسال شده است، تأکید کرد که بازداشت این خبرنگاران با تمامی قوانین بین‌المللی تضاد دارد.

در این گزارش تصریح شده است که بازداشت خبرنگاران فلسطینی با هدف سرکوب آزادی بیان و ممانعت از فعالیت آنان صورت می‌گیرد؛ اقدامی که با تمامی منشورهای بین‌المللی که آزادی فعالیت رسانه‌ای را تضمین و بر آن تاکید کرده‌اند، در تضاد است.

در این گزارش آمده است که رژیم صهیونیستی دست به تجاوزات آشکار علیه خبرنگاران فلسطینی می‌زند که از جمله آنها تمدید مدت بازداشت، محاکمه در دادسراهای نظامی و صدور احکام ظالمانه، تبعید، حبس خانگی، دریافت جریمه‌های سنگین و خودداری عامدانه از ارائه خدمات درمانی است.

این وزارتخانه تأکید کرد که بازداشت خبرنگاران در چارچوب تلاش‌های رژیم اشغالگر قدس برای ارعاب فعالان عرصه رسانه و سرکوب آزادی بیان صورت می‌گیرد.

وزارت اطلاع‌رسانی نوار غزه، اتحادیه بین‌المللی خبرنگاران و سازمان خبرنگاران بدون مرز و تمامی تشکل‌های حامی و پاسدار آزادی فعالیت رسانه‌ای را به لزوم تحرک برای آزادی تمامی خبرنگاران اسیر ترغیب کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *