صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / آبزرور: بشار اسد در پایان ۲۰۱۸ پیروز بحران سوریه شد

آبزرور: بشار اسد در پایان ۲۰۱۸ پیروز بحران سوریه شد

روزنامه آبزرور انگلیس در گزارشی نوشت که بشار اسد در پایان ۲۰۱۸ از بحران پیروز بیرون آمد.

بشار اسد

به گزارش کسب و کار نیوز، روزنامه آبزرور نوشت: “بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه به ویژه بعد از اعلام عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه پیروز بحران چندساله این کشور شد. مساله تنها به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای عقب‌نشینی نیروهای این کشور از سوریه که موجب شوکه شدن ژنرال‌ها و دیپلمات‌های آمریکایی شده، ختم نمی‌شود بلکه به گفته حسن حسن، از تحلیلگران مرکز سیاست‌های خاورمیانه در واشنگتن امارات سفارتش را در دمشق بازگشایی کرد و بحرین نیز همین مسیر را در پیش گرفت. احتمالا کشورهای دیگر از جمله کویت نیز همین کار را خواهند کرد و اتحادیه عرب نیز برای بازگشت سوریه آماده می‌شود.

این تحولات بعد از حدود پنج ماه از دستیابی نظام سوریه به بزرگترین دستاورد علیه شورشیان یعنی کنترل بر استان درعا که مهد “شورش علیه اسد” و آخرین پناهگاه مخالفان بود، رخ دادند. تسلیم شدن شورشیان این استان هرگونه تهدید سیاسی و نظامی را که می‌تواند خطری برای ابقای نظام سوریه باشد، از بین برد.

تحولات نظامی و دیپلماتیک طی شش ماه گذشته پیروزی نهایی اسد در بحران را نشان داد و از نظر داخلی دیگر مخالفان قوی وجود ندارند. همه چیز به نفع بشار اسد است.”

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

russia

بررسی همکاری‌های ترانزیتی در دیدار سفیر ایران با معاون وزیر حمل‌ونقل روسیه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در این ملاقات دو طرف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *