صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / جلسه کمیسیون آموزش درباره برخورد با خاطیان آتش سوزی مدرسه زاهدان

جلسه کمیسیون آموزش درباره برخورد با خاطیان آتش سوزی مدرسه زاهدان

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون با حضور وزیر آموزش و پرورش بررسی کردیم که در خصوص مدرسه زاهدان آموزش و پروش و هیئت رسیگی به تخلفات کارکنان این وزارت خانه چه برخوردی با عوامل خاطی داشته است.

کمیسیون آموزش

میر حمایت میرزاده در گفت و گو با ایسنا در خصوص جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاونان ایشان در خصوص حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان برگزار شد، بررسی کردیم که آموزش و پروش و هیئت رسیگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش در این خصوص چه برخوردی با عوامل خاطی داشته است، در این خصوص توضیحات مفصلی ارائه شد.

وی افزود: مقرر شد آقای وزیر آموزش و پرورش ظرف یک هفته  گزارشی مکتوب به کمیسیون ارائه دهند و در آن گزارش تشریح کنند با چه افرادی در چه پست ‌ها و چه سطوحی برخورد شده و چه تصمیماتی در این خصوص گرفته شده است. همچنین مقرر شد که ظرف دو هفته آموزش و پرورش راهکارهای عملی خود را برای اینکه چنین حادثه‌ای تکرار نشود به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش سوالاتی داشتند، سوال آقای وقف چی  درباره عزل و نصب مدیرکل آموزش و پرورش زنجان بود که نماینده سئوال کننده قانع نشد و این سئوال برای تصمیم‌گیری به هیئت رئیسه ارجاع شد. همچنین سوال خانم سیده فاطمه ذوالقدر در خصوص مهدهای کودک و هزینه‌های آن برای کارمندان دولت بود که پس از توضیحات وزیر نماینده سئوال کننده قانع شد.

میرزاده عنوان کرد: سئوال آقای جبار کوچکی نژاد در خصوص اجرای نظام رتبه بندی، بی توجهی به نیروهای مشاوره، دانشگاه شهید رجایی و سند تحول بود که دو هفته برای ارائه گزارش به کمیسیون به وزیر آموزش و پرورش وقت داده است. سئوال آقای احمدی لاشکی در این خصوص بود که چرا با وجود مصوبه مجلس آیین نامه اجرایی قانون استخدامی تعیین تکلیف معلمان حق التدریس با وجود گذشته سه ماه تدوین نمی‎شود، چرا دو نفر طبق قانون از نمایندگان کمیسیون آموزش برای تدوین آیین نامه دعوت نشده است که دو هفته هم به وزیر آموزش و پرورش فرصت داده شد که گزارش در خصوص این طرح به کمیسیون  ارائه دهند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مجلس

مخالفت مجلس با طرح تشکیل وزارت بازرگانی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *