صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / گلایه از تفاوت سهم بودجه‌ای دانشگاه‌های شرق کشور

رییس دانشگاه بیرجند مطرح کرد

گلایه از تفاوت سهم بودجه‌ای دانشگاه‌های شرق کشور

رییس دانشگاه بیرجند گفت: متاسفانه تفاوت زیادی بین دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی است و اعتبارات بیشتری به سیستان و بلوچستان اختصاص داده می‌شود.

پروژه

به گزارش کسب و کار نیوز، احمد خامسان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، اظهار کرد: نباید از دو زیربنای تجارت و آموزش غافل شویم.

وی گفت: آموزش و پرورش و آموزش عالی باید در استان مورد توجه قرار بگیرد و اگر این دو نهاد ضعیف شود بسیاری از مزایا را از دست می‌دهیم.

رییس دانشگاه بیرجند افزود: بیش از ۱۲ هزار نفر دانشجو در دانشگاه بیرجند تحصیل می‌کنند که ۷۰ درصد در مقطع کارشناسی و ۳۰ درصد در سایر مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند.

خامسان با بیان اینکه ۴۳ درصد از دانشجویان بومی و ۵۷ درصد نیز غیربومی هستند، تصریح کرد: از ابتدای تاسیس دانشگاه تاکنون بیش از ۲۵ هزار فارغ التحصیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه اعضای هیات علمی دانشگاه ۳۴۶ نفر هستند، ادامه داد: نسبت کارمند به هیات علمی زیر یک است در حالی که استاندارد در کشور یک به یک است.

رییس دانشگاه بیرجند خاطرنشان کرد: اگر اعتبار مناسب برای تکمیل دانشکده ادبیات به دانشگاه داده شود، امکان تجمیع دانشکده‌های پردیس شهدا در شهر به داخل شوکت‌آباد فراهم خواهد شد و نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه‌ها و رفاه دانشجویان خواهد داشت.

خامسان با بیان اینکه ۴۲ سال از ساخت دانشگاه بیرجند گذشته و بسیاری از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی آن فرسوده است، اظهار کرد: متاسفانه تفاوت زیادی بین دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی است و اعتبارات بیشتری به سیستان و بلوچستان اختصاص داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان به ازای هر دانشجو ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه می‌شود در حالی که این رقم نسبت به دانشگاه باهنر کرمان کمتر است، یادآور شد: در سطح کلان باید به دانشجویان استان کمک شود.

تامین اعتبار طرح‌های بر زمین مانده دانشگاه بیرجند

معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این جلسه برای رفع مشکلات موجود و تامین اعتبار طرح‌های دانشگاه بیرجند قول مساعد داد.

سعید نمکی، معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور که به همراه مسئولان استانی از پروژه در حال ساخت دانشکده ادبیات دانشگاه بیرجند، دانشکده هنر و تصفیه خانه این دانشگاه بازدید می‌کرد، قول مساعد برای رفع مشکلات موجود و تامین اعتبار طرح‌های دانشگاه در بودجه ۹۸ را داد.

احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند در این بازدید با بیان اینکه پیشرفت پروژه‌ها در خراسان جنوبی به کندی صورت می‌پذیرد، اظهار کرد: در حال حاضر این سه پروژه در حال احداث دانشگاه بیرجند به علت کمبود اعتبارات متوقف شده است.

وی یادآور شد: تخصیص نیافتن بودجه طرح‌ها و تورم موجود در کشور، دو عامل اصلی توقف پروژه‌های عمرانی در دانشگاه بیرجند است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *