صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / مافی: بودجه ۹۸ در بخش هزینه انقباضی و در حوزه عمرانی و اشتغال کاملا انبساطی است

مافی: بودجه ۹۸ در بخش هزینه انقباضی و در حوزه عمرانی و اشتغال کاملا انبساطی است

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به تقلیل هزینه ای 10 هزار میلیاردی بودجه 98 گفت: به طور کلی بودجه 98 در بخش هزینه و خدمات دولت انقباضی است و در حوزه طرح های عمرانی و اشتغال کاملا انبساطی است.

بودجه / اقتصادی

پروانه مافی در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی بودجه سال ۹۸ بیان کرد: به طور کلی بودجه سال ۹۸ یک بودجه تقریبا انقباضی است. دولت سعی کرده در بخش خدمات و حوزه هایی که به خودش مربوط می‌شود، انقباضی کار کند. این اقدام تا اندازه‌ای خوب است که در بخش‌های غیر ضروری و ردیف‌هایی که نسبت به درآمدها الزامی به حضور آن‌ها نیست، حذف شود.

وی در ادامه اظهار کرد: در بخش هزینه‌ای بودجه ۹۸ کاهش خوبی را نسبت به سال گذشته داشته است. بودجه ۹۸ در دوسقف ۴۰۷ هزارمیلیارد و  447 هزار میلیارد تنظیم شده است.  در بین این دو سطح حدود ۴۰ هزار میلیارد فاصله است که پیش بینی هایی است که اگر برخی از منابع درآمدی احصا شد در بودجه جای گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: بودجه ۹۸ یک تقلیل هزینه ای ۱۰ هزار میلیاردی داشته است. در حوزه تملک دارایی ها بودجه ۹۸ یک تقلیل هفت هزار میلیاردی دارد. در اکثر بخش ها در قسمت خدمات دولت تقلیل وجود دارد به جز در بخش اشتغال که این یک نگاه درستی است.

مافی در ادامه گفت: این  اشتغال‌زایی نیز از طریق احیای بافت‌های فرسوده و مسکن‌های شهری است که یکی از برنامه‌های مهم دولت دوازدهم است. به طور کلی  بودجه ۹۸ در بخش هزینه و خدمات دولت انقباضی است و در حوزه طرح های عمرانی و اشتغال کاملا انبساطی است. پیش بینی شده با این تدابیر یک میلیون و هفتصد و هفتاد وهفت هزار فرصت شغلی در سال ۹۸ ایجاد شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

لاریجانی

تکرار «فساد فساد» علیه نمایندگان همان «بگم بگم» سابق است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرآنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *