صفحه اصلی / سیاسی / سیاست داخلی / مراسم بزرگداشت مرحوم احمد احمدی برگزار شد
مراسم بزرگداشت مرحوم احمد احمدی برگزار شد

مراسم بزرگداشت مرحوم احمد احمدی برگزار شد

مراسم بزرگداشت مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی استاد حوزه و دانشگاه عصر امروز(سه‌شنبه) ۲۷ آذر در خانه اندیشمندان علوم انسانی و با همکاری سازمان سمت برگزار شد.

احمد احمدی

به گزارش کسب و کار نیوز، در این مراسم بزرگداشت مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین احمدی،  سیدمحمدرضا بهشتی استاد دانشگاه گفت: آشنایی من با دکتر احمدی به ۴۵ سال پیش برمی گردد، زمانی که دانش‌آموز بودم. تلاش و کوشش دکتر احمدی برای کاری که فکرمی کرد مفید است برایم بسیار جالب بود. آن‌چه که بیش از دانش و فضل ایشان قابل ذکر است، سلامتی و صداقت‌شان بود، چیزی که در این روزگار حکم کیمیا را پیدا کرده است.

وی افزود: دینداری دکتراحمدی خالص بود و یک زندگی هدفدار و جهت‌دار داشتند و در زمینه بیت المال حساس و دقیق بود.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذبیحی سرپرست سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی و دانشگاهی (سمت) گفت: از مرحوم دکتر احمدی خیلی چیزها آموختم. یک روزی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی بود از او پرسیدند که چرا در شورا شرکت نمی کنید و او می‌گفت در کنار کسی که فرهنگ‌سوزی می کند، نمی‌توان نشست و فرهنگ‌سازی کرد. جاه و مقام و موقعیت برای او ارزش نداشت و آن‌چه ارزش داشت کمالات نفس بود. چه نامهربانه بود که از صدا و سیما شنیده شد که ما دسترسی به دکتر احمدی نداشتیم در حالی که کذب بود و دکتر همیشه در دسترس بود. مرحوم احمدی الگویی از روحانیت بود.

همچنین در این مراسم علی اصغر قاسمی مدیرعامل خانه اندیشمندان علوم انسانی گفت: یکی از اصول خانه اندیشمندان علوم انسانی ، تجلیل و تکریم از بزرگان علوم انسانی است؛ زیرا سرمایه اصلی کشور علوم انسانی است و کسانی که در این عرصه فعالیت کردند ، خدمت بزرگی به کشور کرده‌اند.

در این مراسم از کتاب “دکتر احمد احمدی و علوم انسانی” رونمایی شد و کلیپی از سخنرانی های این استاد بزرگ پخش شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

حداقل اجاره‌بها در تهران، ۵ تا ۶ میلیون تومان

بررسی‌ها و تحقیقات میدانی از تازه‌ترین وضعیت اجاره‌بها در شهر تهران نشان می‌دهد هم‌اکنون کف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.