صفحه اصلی / استان ها / خوزستان / ارتقای توان مقابله با حملات سایبری در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)
ارتقای توان مقابله با حملات سایبری در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی ره

در راستای اجرای جامع پدافند غیرعامل صورت پذیرفت

ارتقای توان مقابله با حملات سایبری در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)

اهواز : لیلا زرگانیان - رزمایش سایبری در شرایط قطع محدود اینترنت آذرماه سال جاری تحت نظارت نمایندگانی از سازمان پدافند غیرعامل کشور در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) برگزار گردید.

به گزارش کسب و کار نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این مانور با هدف ارزیابی میزان پایداری و تداوم آن دسته از کارکردهای ضروری در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) که وابسته به فضای سایبری کشور است در شرایط قطع اینترنت و سرویس های وابسته به آن در حوزه حمل و نقل دریایی کشور به صورت همزمان با سازمان بنادر و دریانوردی و بندر شهید رجایی انجام گردید.
عادل دریس افزود: مراحل مختلف این مانور حسب سناریوی طراحی شده ی این مانور سایبری با حضور نمایندگان پدافند غیرعامل کشور، نماینده فاوا و نماینده مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و HSE سازمان بنادر و دریانوردی به صورت موفقیت آمیز به اجرا درآمد.
وی همچنین ضمن تاکید بر حفظ آمادگی های لازم در تمام زمینه ها از جمله کاهش مخاطرات قطع اینترنت اظهار داشت: ضرورت پرداختن به بحث پدافند غیرعامل و ایجاد آمادگی های لازم در برابر تهدیدات خارجی در شرایط کنونی بیشتر احساس می شود. لذا این موضوع در دستور کار این اداره کل قرار گرفته و تمامی مدیران و کارشناسان آن می بایست با جدیت لازم توجه بیشتر و مضاعفی به اصل مهم پدافند غیرعامل در فرآیند های جاری کاری داشته باشند.
در ادامه ی برگزاری این مانور نمایندگان سازمان پدافند غیرعامل کشور به تشریح اهمیت و اهداف رزمایش پرداختند.
یادآور می شود طی این مانور مطابق سناریوی تدوین شده گروه های اجرایی در حوزه های مختلف وظایف خود را انجام داده و میزان آمادگی و نحوه مقابله و نقاط قابل بهبود آن ارزیابی گردید.

همچنین مطالعه کنید:

گرانی

رکوردشکنی تورم ماهانه

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز آمار ایران شاخص قیمت کالاها و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *