صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / قوانین خلق الساعه یکی از موانع تولید و صادرات است

یک فعال اقتصادی:

قوانین خلق الساعه یکی از موانع تولید و صادرات است

رییس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان «تصویب قوانین و مقررات خلق الساعه» را یکی از عوامل آسیب زا برای بخش تولید و صادرات کشور دانست.

به گزارش کسب و کار نیوز، «رضا امیدوارتجریشی» امروز (دوشنبه) در نشست خبری مربوط به برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان، مدیران جوان و چهره های ماندگار یادآوری کرد: امسال سال «حمایت از کالای ایرانی» نام دارد که به معنای حمایت از صادرات نیز است.
وی این پرسش را مطرح کرد که چرا جلو صادرات محصولات دارای ارزش افزوده بالا و قابلیت صدور گرفته می شود؛ در حالی که مازاد مصرف داخلی دارند؟
امیدوار تجریشی رب گوجه فرنگی را نمونه ای از این نوع کالاها برشمرد.
وی به سفر خود به افغانستان اشاره کرد و گفت برای صادرات انواع کالا از ایران به این کشور شرایط خوبی وجود دارد.

** تجلیل از ۳۷ چهره ماندگار، مدیر جوان و واحد صنعتی، معدنی و خدماتی در دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان
دبیر دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان، مدیران جوان و چهره های ماندگار و دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت ایران در این نشست خبری اعلام کرد در دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان کشور که نوزدهم آذرماه برگزار می شود، از ۳۷ چهره ماندگار، مدیر جوان و واحد صنعتی، معدنی و خدماتی تجلیل می شود.
«علی صدری» افزود: در این دوره چهار چهره ماندگار، ۱۸ مدیر جوان، هشت واحد صنعتی، ۲ واحد معدنی، سه واحد خدماتی، یک پژوهشگر نمونه و یک شهرک صنعتی بخش خصوصی نمونه برگزیده شدند.
وی درباره شاخص های ارزیابی افراد و واحدهای نمونه اعلام کرد: نسبت ظرفیت تولید یک ساله منتهی به سال ۱۳۹۶ و مقایسه آن با دوره پیش از آن، اشتغال ایجاد شده، اشتغال موجود، فقدان منع صادراتی، میزان صادرات و رشد آن و همچنین ابتکارها و نوآوری ها از این شاخص ها به شمار می رود.
ثبت در بانک های اطلاعاتی، داخلی سازی خطوط تولید، توجه به تحقیق و توسعه و شمار شاغلان در این بخش، برخورداری از آزمایشگاه، ارائه کالاهای جدید، کاربرد اقتصادی تحقیقات، توسعه واحدها، تعمیر و بازسازی و به روزرسانی واحدها،‌ کاهش مصرف انرژی، نظام مشارکتی و استفاده از نظرسنجی، توجه به ورزش، مسوولیت پذیری اجتماعی، تحقق استانداردهای داخلی، بین المللی و کیفیت، ارائه خدمات رفاهی، ثبت اختراعات و همچنین حضور در سازمان های مردم نهاد و تشکل های مردمی دیگر شاخص های در نظر گرفته شده است.
صدری بیان داشت: در موضوع چهره‌های ماندگار و مدیران جوان شاخص هایی همچون مدرک تحصیلی، سوابق تحقیقاتی و پژوهشی، دوره های تخصصی مرتبط طی شده، تالیف، ترجمه و نگارش مقاله، عناوین و افتخارات، سوابق کار تولیدی، اجرایی‌ نظارتی و مدیریتی، ارائه خدمات برجسته ملی و بین المللی و همچنین ثبت ابتکار، اختراع و خلاقیت ها مطرح بود.
به گفته وی، از اواسط اردیبهشت امسال فراخوانی برای خوداظهاری شرکت ها ارسال شد که تا پایان مهلت آن یعنی سی‌ام آبان ماه، فرم‌های تکمیل شده از ۶۳۰ واحد به دبیرخانه رسید.
در این پیوند هفت نفر داور با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی خانه‌های صنعت، معدن و تجارت استان ها به کار گرفته شدند و در کمیته علمی برای بررسی صحت و سقم مستندات، از واحدها بازدید و با افراد مصاحبه شد.
قرار است نوزدهم آذرماه در دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان، مدیران جوان و چهره های ماندگار که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می شود، شماری از وزیران پیشین صنعت، معدن و تجارت حضور داشته باشند.

اقتصام*۳۰۶۵*۹۱۳۲*۱۹۶۱*

همچنین مطالعه کنید:

تراز تجاری ۱.۵ میلیارد دلار مثبت شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، آمارهای تجارت خارجی ۱۱ ماهه سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *