صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / وام دانشجویی؛ از شرایط اعطا تا افزایش مبلغ

وام دانشجویی؛ از شرایط اعطا تا افزایش مبلغ

‌رییس اداره رفاه دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: صندوق رفاهی دانشگاه‌ها با توجه به پارامترهای مختلف در هر ترم به دانشجویان مبلغی را به عنوان وام اختصاص می‌دهد.

وام دانشجویی

مهدی علی آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: برای دانشجویان دوره‌های روزانه وام ازدواج به مبلغ دو میلیون تومان از سوی صندوق رفاه دانشجویی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: دانشجویان دوره‌های روزانه و شبانه برای تهیه وام دانشجویی باید در ابتدای ورود یک سند تعهد محضری آماده کنند که برای تمام مقاطع بعدی نیز معتبر است و پس از تایید صندوق رفاه می‌توانند وام خود را دریافت کنند.

رییس اداره رفاه دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان اینکه مبلغ وام برای دانشجویان روزانه و شبانه متفاوت است، اظهار کرد: برای دانشجویان روزانه وام تحصیلی به مبلغ ۴۵۰ هزار تومان در نیم سال اول و ۵۰۰ هزار تومان در نیم سال دوم درنظر گرفته شده است.

علی آبادی ادامه داد: وام مسکن به مبلغ ۴۵۰ هزار تومان برای دانشجویانی که از خوابگاه‌های خودگردان استفاده می‌کنند یا خانه تهیه کرده باشند در هر دو ترم تعلق می‌گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین وام ضروری به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان و وام‌های دیگر مانند تغذیه به مبلغ ۱۲۰ هزار تومان و وام عتبات نیز به دانشجویان واجد شرایط اعطا می‌شود.

افزایش مبلغ وام دانشجویی

علی آبادی با بیان اینکه مبلغ وام شهریه دانشجویان دوره‌های شبانه امسال افزایش یافته و به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان رسیده است، تصریح کرد: پس از تعلق گرفتن وام، مبلغ آن به عنوان شهریه به حساب دانشگاه می‌رود.

وی افزود: صندوق رفاه به دانشگاه‌ها با توجه به پارامترهای مختلف مانند درجه دانشگاه، منطقه و غیره در هر ترم به دانشجویان مبلغی را به عنوان وام اختصاص می‌دهد.

رییس اداره رفاه دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان اینکه دانشجویان در هر ۸ ترم تحصیلی خود می‌توانند از این وام‌ها برخوردار شوند، تصریح کرد: از زمان تشکیل دادن پرونده توسط دانشجو، در طول یک ماه این مبلغ به دانشجو تعلق می‌گیرد.

علی آبادی یادآور شد: دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مبلغ ده درصد از وام خود را پرداخت می‌کنند و مابقی آن برای پسران پس از سربازی به صورت ۶۰ قسط و برای دختران پس از ۹ ماه پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *