صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / نگاهی به فعالیت‌های سه فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی

عکس روز ناسا؛

نگاهی به فعالیت‌های سه فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی

ناسا تصاویری از فضانوردان "ایستگاه فضایی بین‌المللی" منتشر کرد که این سه تن در حال انجام سه کار تحقیقاتی متفاوت بوده‌اند.

فضانورد

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از ناسا، هم‌اکنون سه فضانورد در “ایستگاه فضایی بین‌المللی” مستقر هستند و کارهای ارزشمند زیادی را انجام می‌دهند.

این سه تن “سرنا ام آنیون”( Serena Auñón)،  “سرجی پروکوپیو” (Sergey Prokopyev) و “الکساندر گرست”( Alexander Gerst) نام دارند.

 در این تصاویر “سرنا ام آنیون” مشغول ترکیب نمونه‌های کریستالی پروتئینی است تا به دانشمندان کمک کند که عملکرد آن‌ها را بهتر دریابند.

این فضانورد ۴۲ ساله زن در ایستگاه فضایی بین‌المللی هم نقش محقق را دارد و هم مهندس.

در تصویری دیگر، “الکساندر گرست” فضانورد آژانس فضایی اروپا در حال تنظیم یک میکروسکوپ تخصصی به نام “ماژول میکروسکوپی نوری” است تا به مشاهده و بررسی ساختارهای سه‌بعدی پیچیده‌ای بپردازد که از تجمع ذرات معلق موجود در یک مایع به وجود آمده‌اند.

“در تصویر آخر نیز “سرجی پروکوپیو” فضانورد و مهندس پرواز روسی قابل رؤیت می‌شود. وی در این تصویر به بررسی پلاسماهای پیچیده یا گازهای یونیزه پرداخته است که در دمای بالا تولید شده‌اند.

“ایستگاه فضایی بین‌المللی” روزانه ۱۶ مرتبه به دور سیاره زمین گردش می‌کند.

این ایستگاه در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین در حرکت بوده و سرعت آن در مدار برابر ۲۷ هزار و ۷۰۰ کیلومتر بر ساعت است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *