صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / رویدادها / جشنواره ملی حرکت زمینه پیوند دانشگاه صنعت و بازار فراهم کرد

جشنواره ملی حرکت زمینه پیوند دانشگاه صنعت و بازار فراهم کرد

غلامرضا غفاری در اصفهان افزود: با توجه به اینکه یکی از دغدغه های بسیار مهم برای مجموعه دولت در شرایط کنونی ایجاد ارتباط بیشتر بین دانشگاه، جامعه، صنعت و بازار است، جشنواره که برآمده از هدف انجمن های علمی دانشجویی است این دغدغه را در این دوره و دوره های آینده پیگیری می کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، وی اضافه کرد: در این راستا دانشگاه با توجه به اثرگذاری بیش از پیش خود بر جامعه، امکان ورود دانش آموختگان را به عنوان سرمایه های کشور به بخش بازار و صنعت فراهم می کند.
معاون وزیر علوم ادامه داد : می توان امیدوار بود که دانش آموختگان و دانشجویان می توانند برای حل مشکلات و مسائل عرصه هایی از جمله صنعت، محیط زیست، خدمات و سایر بخش ها سهیم و موثر باشند.
غفاری، دستاورد بسیار مهم این جشنواره که موجب معرفی فعالان دانشجویی در عرصه علم شده است را پیوند و اتصال با حوزه های فناوری از جمله پارک های علمی و فناوری و شرکت های دانش بنیان ذکر کرد.
وی یادآور شد: برای اینکه این ارتباط مستحکم و گسترده تر شود، مجموعه دانشگاه تلاش می کند تا زمینه حضور دستگاه های مختلف در بخش صنعت و خدمات به اینگونه رویدادها و جشنواره ها فراهم شود.
به گفته وی امکان ارتباط گیری نمایندگان دانشجویان با بخش های مختلف صنعت و خدمات موجب می شود تا مسائل و مشکلات آنها در حوزه دانشگاه مطرح شود و علاوه بر تقویت ارتباط بین این بخش ها با دانشگاه، راهکارهای علمی و مطمئن برای رفع مشکلات آن حوزه ها بدست آید.
وی با اشاره به فلسفه تشکیل انجمن های علمی دانشجویی و استقبال دانشجویان از این انجمن ها تصریح کرد : اکنون در سطح دانشگاه های کشور بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ انجمن علمی فعالیت دارند که بخش مهمی از این مجموعه در قالب افزون بر ۴۰ اتحادیه علی و دانشجویی فعال هستند.
وی، بالندگی، رشد و توسعه کشور را در گرو استفاده بیشتر از مجموعه هایی که به عنوان سرمایه های علمی و انسانی کشور هستند دانست.
به گزارش ایرنا، یازدهمین جشنواره ملی حرکت ‘با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پنجم آذر کار خود را در دانشگاه اصفهان آغاز کرد و روز گذشته هفتم ماه آذر با معرفی انجمن های علمی برتر دانشگاه های سراسر کشور پایان یافت.
در این جشنواره، نمایشگاهی در فضایی به مساحت بیش از سه هزار مترمربع در سالن حجاب دانشگاه اصفهان و در قالب ۱۰۵ غرفه برپا شده و آثار و دستاوردهای انجمن های علمی دانشگاه های سراسر کشور در رشته های علوم پایه، مهندسی، فناوری، علوم نوین ، کشاورزی و صنعت در آن به نمایش گذاشته شد.
همچنین ۸۵ پژوهشگر و دانشجوی خارجی در یک غرفه مشترک، توانمندی های خود را در این رویداد علمی و فرهنگی به نمایش گذاشتند.

 

همچنین مطالعه کنید:

تبانی برای برخورداری از بیمه بیکاری

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، نتایج بررسی ها نشان می دهد میزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *