صفحه اصلی / استان ها / کرمان / تشکیل موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی

با پیشنهاد دکتر پورابراهیمی انجام می‌شود؛

تشکیل موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی

رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به زودی موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی با متولی‌گری سازمان بهزیستی به صورت پایلوت در استان کرمان تشکیل خواهد شد.

حرکات اصلاحی و توانبخشی

به گزارش کسب و کار نیوز، عنوان کرد: با همراهی سازمان مالیاتی و اداره کل تامین اجتماعی، حمایت‌های لازم با موسسات خیریه مرتبط با بهزیستی انجام خواهد شد.

وی افزود: یکی از مصوبات و توافق‌های صورت گرفت در این نشست پیگیری تشکیل موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی بود که مقرر شد تا طرح جامع آن با حضور سازمان های مردم نهاد و همیاری سازمان های دولتی در کرمان به صورت پایلوت تدوین شود.

پورابراهیمی ادامه داد: طی چند روز آینده و پس از ارائه طرح از سوی اداره کل بهزیستی استان کرمان، در نشست مشترکی با حضور وزیر کار و با متولی سازمان بهزیستی، مدیران ارشد استان و سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه توانبخشی، موضوع تشکیل این موسسه پیشگیری بررسی و فعالیت خود را آغاز کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امیدواریم تشکیل موسسه پیشگیری در حوزه مسائل توانبخشی به عنوان طرح پایلوت کشوری مورد اهمیت باشد.

پورابراهیمی بیان کرد: سالانه میلیاردها تومان صرف هزینه نگهداری و درمان کودکان با معلولیت های ذهنی، حرکتی و … می شود که می توان با تشکیل موسسه پیشگیری و صرف هزینه کمتر، از پرداخت هزینه های گزاف در آینده جلوگیری کرد.
 

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تعطیلی موزه

تعطیلی موزه های استان کرمان در روز مراسم تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, “فریدون فعالی” با عرض تسلیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *